Rodinný dům v Ivanovicích

Rodinný dům v Ivanovicích

Ivanovice

(3. 5. 2019) Ateliér Menšík Skrušný

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Ivanovicích

Zadání ze strany investora bylo jednoznačné: přál si nadčasovou funkčnost jednotlivých prvků, jednotný design všech místností a soudobé technické vychytávky.
Dům jsme navrhli jako kvádr s otvory tvořící kryté terasy u obývacího prostoru a ložnic. Exteriér působí hmotným dojmem, který zdůrazňuje obklad z italských velkoformátových dlaždic na přední části stavby.
Jako základní koncept v interiéru byla zvolena kombinace hladkých bílých stěn s lakovanými plochami dveří a vestavěného nábytku. Technické prvky a spotřebiče jsou zabudovány do nábytku. Vše je zalícováno se sádrovými omítkami, i dřevěné podlahové lišty. Pro zateplení interiéru je použita masivní dubová podlaha v medovém odstínu. Doplňují ji velké fotografie s exotickou tématikou na stěnách a nábytkové solitéry. Na pracovní desku kuchyně, jídelního stolu a konferenčního stolku jsme vybrali subtilní betonové desky v grafitovém odstínu. Inovativní je způsob osvětlení pracovní desky: na zakázku vyrobené leddiodové stmívatelné svítidlo. U posuvných stěn pracovní části kuchyně je speciální kování, takže je možné krycí dvířka zcela zasunout do stěn. Rovněž kyvná dělicí stěna mezi obytným prostorem a chodbou k ložnicím je unikát – je bez bočního uchycení a kyvný mechanismus je zabudován v podlaze a stropu.
Pro pocit bezpečí a intimity jsme střechu předsadili před líc domu, takže vznikl zastřešený prostor, který v letních měsících zvětšuje pobytovou plochu interiéru. Díky masivním nosným pilířům a vhodně zvolenou výsadbou zeleně je skrytý před zraky potencionálních pozorovatelů.

Autorská zpráva

Autor: Ing. arch. Petr Skrušný

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz