Rodinný dům v jižních Čechách

Rodinný dům v jižních Čechách

(29. 11. 2018) Ladislav Nováček / atelier LT s. r. o.

   
 
 
 
 

Rodinný dům v jižních Čechách

Stavební parcela se nachází v pásmu, ve kterém v 80. letech minulého století došlo k sesuvu svahu. Výškový rozdíl terénu je cca 1,4 metru. Proto byla provedena opatření proti možnému poškození stavby, objekt byl založen na pilotách.
Stavba má nepravidelný tvar dvou vzájemně se protínajících obloukových křídel, v severní části je na něj napojen kruhový objekt garáže.
Hlavní vstup i příjezd do garáže jsou na severní straně ze stávající komunikace.
Objekt je zastřešen protilehlými vegetačními pultovými střechami o shodném sklonu. Nad prostorem jídelny je prosklená střecha. Nad střední částí je stejně jako nad garáží použita plochá střecha opatřená atikou.  Obklad atiky je z titanzinkového plechu Rheizink.

 Stavba rodinného domu je postavena ze systému KM BETA na lepidlo. Obvodové zdivo tvoří bloky o tloušťce 240 mm se 120 mm zateplení. Vnitřní nosné zdivo je z bloků KM BETA tl. 240 mm. Vnitřní příčky, taktéž z bloků KM BETA, mají tloušťku 115 mm. Ze systému KM BETA byly použity i překlady.
Autorská zpráva

Autor: Ladislav Nováček / atelier LT s. r. o.
Investor: soukromý
Dodavatel: AUBÖCK s. r. o.

Plocha parcely: 951 m2
Zastavěná plocha: 264 m2
Obestavěný prostor: 1120 m3
Foto: Ondřej Mika

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz