Rodinný dům v Kolovratech

Rodinný dům v Kolovratech

Praha - Kolovraty

(13. 9. 2021) OTA atelier

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Kolovratech

První návštěva pozemku v nás zanechala rozpačité pocity. Atmosféra byla negativní, ovlivněná spory bývalých majitelů, kteří násilně rozdělili dům i zahradu na dvě neprostupné části. Důvěrou investorů ve šťastný konec se to podařilo během procesu návrhu i realizace beze zbytku odstranit. Stodolu jsme otevřeli velkorysými okny, vzhledem k jejímu technickému stavu a omezenému rozpočtu jsme ji však využili pouze jako střechu. Vizuálně ale plní zásadní úlohu. Díky průhledům a dispozičnímu uspořádání ji člověk stále vnímá a má pocit, že je její součástí, že je v prostředí a náladě starého domu, přestože je v budově zcela nové. Vlastní vestavba je ve stodole umístěna nepravidelně, s různě velkými odstupy od obvodových stěn, čímž vzniklo několik mimořádných míst, která jsou na rozhraní vnitřního a venkovního prostoru. Veškeré původní části stavby jsme sjednotili barevně i materiálově, rozdílné jsou pouze ve struktuře. Nová vestavba je naopak kontrastní – obložená tmavě šedými heraklithovými deskami, které navazují na hrubost původní fasády. Interiéru dominuje dubová podlaha, doplněná o prvky z režných cihel, OSB desek a nosných prvků krovu.


Autorská zpráva
Foto: Tomáš Slavík

Autoři: Ondřej Fiala, Tomáš Henel; spoluautoři Zuzana Blažková – zahradní architektura; Jan Panoch – projekt

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2019

 
 
 
 
50.0140732
14.6257652
Rodinný dům v Kolovratech

Rodinný dům v Kolovratech
Praha - Kolovraty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz