Rodinný dům v Kopřivnici III

Rodinný dům v Kopřivnici III

Kopřivnice

(2. 1. 2018) Kamil Mrva Architects

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Kopřivnici III

Na vrchním pozemku za naším ateliérem jsme realizovali dům k bydlení. Z hlavní cesty prakticky neviditelný dům v zeleni se nachází na komunikační ose od parkoviště.
Přízemní úsporný dům byl navržen s konceptem dvou horizontálních dřevěných desek (podlaha a strop) a uvnitř vytvoření života domu. Rozdělen je do dvou křídel, které vytvářejí v půdorysu písmeno L. V prvním z nich se nachází společenská část, které vévodí obývací prostor, jenž je prosvětlen skleněnými stěnami do zahrady. V druhém křídle je klidová část domu s ložnicemi. Poloatrium doplňuje terasa.
Konstrukčně je dům řešen jako dřevostavba s masivními panely a provětrávanou fasádou z cetrisových desek. Interiér je kombinován s přiznanými dřevěnými panely a sádrokartonovými obklady na stěnách. Typ výstavby a také jednoduchá dispozice domu předurčily několik dalších projektů a realizací našeho studia.

Autorská zpráva
Foto: Studio Toast


 

Autor: Kamil Mrva; spolupráce Ondřej Driják, Jaroslav Holub
Zahrada: Jaroslav Dvořáček
Dodavatelé: KLH, Doga Izol, EB Frenštát, Al-Construct, DaPo podlahy, fa Konvičný

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2013

Komentáře ke článku

 
 
 
 

3. 1. 2018 14:19:31. Re: Rodinný dům v Kopřivnici III. Jitka
4. 1. 2018 20:16:55. Re: Re: Rodinný dům v Kopřivnici III. . Kamil Mrva
5. 1. 2018 16:48:05. Re: Re: Re: Rodinný dům v Kopřivnici III. . Jitka

 
 
 
 

3. 1. 2018 14:19:31. Re: Rodinný dům v Kopřivnici III. Jitka

  Vstup bez zádveří nebo aspoň závětří, v našich klimatických podmínkách? Jídelna a kuchyně s přímým vstupem na WC?
Děkuji, to ne. Ona ta móda otevřených prostorů má své historicky ověřené praktické provozní meze. Ale dvoje dveře by to spravily :-) .

4. 1. 2018 20:16:55. Re: Re: Rodinný dům v Kopřivnici III. . Kamil Mrva

  Milá Jitko, zádveří je velké i s posuvnými dveřmi. Předsíň je před wc také s posuvnými dveřmi. Je splněna podmínka dvou dveří.

5. 1. 2018 16:48:05. Re: Re: Re: Rodinný dům v Kopřivnici III. . Jitka

  Díky za reakci, ty posuvné dveře jsem na obrázcích neviděla.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

8. 12. 2021 17:10:41

Re: Parkovací dům Černý Most

Tleskám! Radost trochu kalí, že zde vzniká první vzorová vlaštovka asi tak 30 let poté, co by bylo takové vlaštovky potřeba, ale zaplaťpánbu za ty dary. Bohužel tak je to s námi tady v české kotlině pořád a asi jenom výjimečně bychom hledali počiny a osobnosti, jež nereagují na minulost či v lepším případě horkotěžko dohánějí palčivou přítomnost, ale hledí do budoucnosti (jo, hned mě napadl Jan Antonín Baťa, dovedeme si vůbec představit někoho takového v současnosti?). A tak když vytrváme v úsilí, budeme snad za 50 let tam, kde je civilizovaný svět dnes... V mladickém optimismu 89. roku minulého století jsem si chvíli myslel, že by snad tohle prokletí mohla naše společnost konečně překonat a že bychom se snad konečně mohli stát skutečně moderním státem na evropské špičce. Ale dost rychle mě to přešlo (přišla doba žvástů o "spálené zemi" a následná dekadence "oposmlouvy") a dnes už ten optimismus nějak nenacházím. (Stavba 6 km obchvatu Horní Lukavice od zahájení bude trvat 4 roky... čtyři dlouhé roky...) Za 8 let vlády těch, co "nekecejí, ale makají", jsme viděli, že populismus diletantů, kteří chtějí řídit stát jako firmu, jenom k tomu bohužel nemají nejmenší kompetence, taky nikam nevede. Před všemi budoucími vládami (ale to platí i pro všechny firmy a lidi v nich) tu stojí obrovský úkol - začít to strašné zpoždění konečně nějak dohánět. K dluhu komunismu se bohužel začíná přičítat dluh neschopnosti naší generace, a to ten dluh komunismu ještě nebyl zahlazen ani zdaleka. A k tomu výzvy doby, které nás v devadesátkách ani omylem nenapadly...(A budou mnohem vážnější, než si kdo odváží dnes vyslovit nahlas.) Budete muset, milí třicátníci a mladší, asi opravdu zabrat. Budete lepší a úspěšnější, než jsme byli my? Moc bych vám to přál, opravdu ano.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz