Rodinný dům v Kostelci

Rodinný dům v Kostelci

(5. 12. 2017) Pavel Chládek

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Kostelci

Parcela zvolená pro výstavbu rodinného domu se nachází v Kostelci u Zlína. Pozemek  je součástí rezidenčního záměru na zástavbu v ploše původního sadu. Jedná se o protáhlou,obdélníkovou parcelu bez většího převýšení s příjezdem podél její severní hranice.

Návrh domu vychází z malé šířky parcely bez výraznějších výhledů do krajiny z plochy zahrady. Navržené řešení sestává z úzkého dvoupodlažního objemu s atriem vloženým v jeho těžišti.

Provoz domu je rozložen do dvou výškových úrovní. Přízemí domu tvoří vstupní hala s garáží navazující na uliční čáru a obytný prostor rozložený kolem atria,otevřený do plochy zahrady. Druhé nadzemní podlaží je dostupné schodištěm umístěným v těžišti objektu a sestává z dětských pokojů a ložnice rodičů se zázemím. Pracovna s knihovnou navazují na plochu schodiště a jsou otevřeny do prostoru atria.
Autorská zpráva


Místo: Kostelec, Zlín
Generální projektant: chládek architekti
Autor: Pavel Chládek
Dodavate: Jiří Vinter
Plocha pozemku: 598 m2
Zastavěná plocha: 148 m2
Užitná plocha: 214 m2
Obestavěný prostor: 962 m3
Projekt: 2012–2013
Realizace: 2014–2015
Foto: Pagáč Photoproduction

Publikováno v časopise Stavba č. 2/2017, str. 28–30

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz