Rodinný dům v Krkonoších

Rodinný dům v Krkonoších

(4. 12. 2020) Zdeněk Fránek

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Krkonoších

Zpracování projektu řeší otázku tohoto domu filosoficky – ideové spojení člověka s přírodou, souznění funkcí a podstaty člověka, rozhodnutého s tímto rámcem koexistovat, žít v něm a pečovat o něj. Pomáhá naplňovat jeho životní přesvědčení. 


Stavbu tvoří zatím jeden objekt téměř kopírující stavební půdorys zdemolovaného domu. A to ve zcela volné přírodě Krkonoš vzdálené od civilizace. Dům je osazen do svahu tak, že 1. podzemní podlaží je ze severovýchodní strany zcela pod terénem. Hlavní vstup je umístěn v 1. nadzemním podlaží, a to ze severovýchodní strany. V tomto podlaží je hlavní obytná část s kuchyní, dále jsou tu také pracovna a ložnice s hygienickým zázemím. 

Vstup do domu je možný i v podzemním podlaží z jihozápadní strany. V podzemním podlaží jsou další tři ložnice s hygienickým zázemím, prádelna a technická místnost. V podkroví je umístěna knihovna a meditační místnost. Podlaží propojuje točité schodiště.  Architektonické řešení bylo vytvořeno tak, aby nebylo na překážku bezkoliznímu provozu. Tedy jednoduše a čistě. 

Dům je zděný, celý včetně střechy obložen modřínovými latěmi. Okna jsou taktéž z modřínu, z exteriéru bezrámová s přelepeným sklem. V budoucnu ho doplní druhá stavba, která jako skleník, coby zásobárna čerstvou zeleninou, bude v podnoži obsahovat zázemí a technické zařízení k „zero energy” řešení tohoto bohulibého záměru.

Autorská zpráva


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

4. 12. 2020 15:19:49. Re: Rodinný dům v Krkonoších. ing.arch.Miloš Grigorij Parma

 
 
 
 

4. 12. 2020 15:19:49. Re: Rodinný dům v Krkonoších. ing.arch.Miloš Grigorij Parma

  MOC HEZKÝ.......

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz