Rodinný dům v Krkonoších

Rodinný dům v Krkonoších

(4. 12. 2020) Zdeněk Fránek

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Krkonoších

Zpracování projektu řeší otázku tohoto domu filosoficky – ideové spojení člověka s přírodou, souznění funkcí a podstaty člověka, rozhodnutého s tímto rámcem koexistovat, žít v něm a pečovat o něj. Pomáhá naplňovat jeho životní přesvědčení. 


Stavbu tvoří zatím jeden objekt téměř kopírující stavební půdorys zdemolovaného domu. A to ve zcela volné přírodě Krkonoš vzdálené od civilizace. Dům je osazen do svahu tak, že 1. podzemní podlaží je ze severovýchodní strany zcela pod terénem. Hlavní vstup je umístěn v 1. nadzemním podlaží, a to ze severovýchodní strany. V tomto podlaží je hlavní obytná část s kuchyní, dále jsou tu také pracovna a ložnice s hygienickým zázemím. 

Vstup do domu je možný i v podzemním podlaží z jihozápadní strany. V podzemním podlaží jsou další tři ložnice s hygienickým zázemím, prádelna a technická místnost. V podkroví je umístěna knihovna a meditační místnost. Podlaží propojuje točité schodiště.  Architektonické řešení bylo vytvořeno tak, aby nebylo na překážku bezkoliznímu provozu. Tedy jednoduše a čistě. 

Dům je zděný, celý včetně střechy obložen modřínovými latěmi. Okna jsou taktéž z modřínu, z exteriéru bezrámová s přelepeným sklem. V budoucnu ho doplní druhá stavba, která jako skleník, coby zásobárna čerstvou zeleninou, bude v podnoži obsahovat zázemí a technické zařízení k „zero energy” řešení tohoto bohulibého záměru.

Autorská zpráva


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

4. 12. 2020 15:19:49. Re: Rodinný dům v Krkonoších. ing.arch.Miloš Grigorij Parma

 
 
 
 

4. 12. 2020 15:19:49. Re: Rodinný dům v Krkonoších. ing.arch.Miloš Grigorij Parma

  MOC HEZKÝ.......

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz