Rodinný dům v Liberci

Rodinný dům v Liberci

(5. 11. 2019) Písek Seyček Architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Liberci

Rodinný dům Horská se nachází ve stejnojmenné ulici a stojí na svažitém pozemku. Je koncipován jako jednoduchá dvojúrovňová stavba s úrovněmi rozdělenými podle terénu. Horní část, která leží v úrovni ulice Horská, slouží pro příjezd a parkování vozů, dolní je určena pro zahradu. Na tyto úrovně funkčně navazují dvě podlaží budovy. První patro tvoří parking a technická místnost, přízemí zabírají obytné prostory a zázemí. Obě podlaží propojuje výrazné venkovní schodiště z betonu, na které navazuje opěrná zeď vymezující předprostor s bazénem. Schodiště je kryto zalomenou střechou. Ta zároveň funguje jako stínící prvek dřevěné terasy před slunečními paprsky a deštěm. Výškové rozdíly jsou v exteriéru řešeny opěrnými betonovými zdmi, u kterých se v budoucnu počítá s estetickým zakrytím obrůstající zelení.

Hlavní vstup do domu se nachází pod venkovním schodištěm. Za ním vedoucí chodba prostupuje prostředkem domu a ústí do velkoryse navrženého obývacího pokoje s kuchyní. Stěny pokoje orientované jižním směrem, tvoří velké posuvné výkladce, které pokoj dokonale propojují s terasou a následně i zahradou a pouští dovnitř dostatek denního světla.

Z hlavní chodby je rovněž možné vejít do dvou dětských pokojů, sociálního zázemí a ložnice, disponující vlastní koupelnou a toaletou. Technická místnost a garáž pro dva osobní automobily byly navrženy do horního podlaží. Předprostor garáže nabízí venkovní kryté stání pro další dvě vozidla a dostatečný prostor pro manipulaci s nimi.
AUTORSKÁ ZPRÁVA


Místo, ul. Horská, Liberec
Autoři: Jiří Písek, Jan Seyček, Jan Krauz
Termín: 2015–2018
Fotografie: Viktor Jelínek

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

6. 11. 2019 12:20:53. Re: Rodinný dům v Liberci. Petr Novák
7. 11. 2019 17:04:07. Re: Re: Rodinný dům v Liberci. Arch. Seyček

8. 11. 2019 15:12:25. Re: Rodinný dům v Liberci. Petr Novák

 
 
 
 

6. 11. 2019 12:20:53. Re: Rodinný dům v Liberci. Petr Novák

  Rodinný dům mne zaujal, takže jsem si obrázky dlouze prohlížel. Fotografická dokumentace, respektive obrázek 9 (v pořadí) a obrázek 14 jsou v rozporu. Buď je ta fotografie (9) odjinud nebo je ten nákres přízemí (14) špatně.

7. 11. 2019 17:04:07. Re: Re: Rodinný dům v Liberci. Arch. Seyček

  Jsme velice rádi za Váš zájem o námi navrhovaný dům v Liberci.
Prezentovaný výkres přízemí odpovídá projekční fázi studie. Půdorys se ještě v navazujících dokumentacích změnil a zadní strana domu byla upravena. Zmíněná fotografie (9) odpovídá realizovanému stavu. Děkujeme za upozornění na tuto nesrovnalost.

8. 11. 2019 15:12:25. Re: Rodinný dům v Liberci. Petr Novák

  Děkuji za vysvětlení.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz