Rodinný dům v Lobečku

Rodinný dům v Lobečku

(12. 4. 2017) Ateliér ProjektyDomů.cz

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Lobečku

Návrh domu  o velikosti 5+kk byl ovlivněn stávající zástavbou a respektováním vzrostlých stromů na zahradě. 
V přízemí se nachází obývací pokoj s jídelnou, kuchyně se spíží, koupelna a pracovna. Druhé podlaží obsahuje dva pokoje, koupelnu, šatnu a ložnici s vlastní koupelnou a šatnou.

Pasivní dům s valbovou střechou byl projektován a realizován dle podmínek dotačního programu NZU.
Založen je na základových pasech, v podlaze je použit podlahový polystyren o celkové tl. 250 mm. Jedná se o zděné provedení z vápenopískových tvárnic Zapf Daigfuss KS tl. 175 mm + EPS šedý tl. 300 mm, který je celoplošně lepený bez použití kotev. Strop mezi 1. a 2.NP je řešen prefa stropními železobetonovými trámci a betonovými vložkami. Okna byla realizována  s předsazenou montáží do tepelné izolace. Nad okny jsou umístěny podomítkové exteriérové žaluzie. Krov je v provedení příhradové konstrukce valbového tvaru. Ve střeše je minerální tepelná izolace o tl. 700 mm.
V objektu je umístěna rekuperační jednotka Nilan VPL 15, která zajišťuje řízené větrání, rekuperaci a částečné chlazení objektu. Rozvody jsou vedeny v podhledech stropů a místy v konstrukci stropu. Dále je v domě osazen plynový kotel s návazností na teplovodní podlahové vytápění, v obývacím pokoji si investor přál krbovou vložku.Na střeše jsou solární panely pro ohřev TUV. 
Autorská zpráva

Autor: Ing. arch. Lubomír Korčák
Dodavatel: RealizaceDomů s.r.o.
Podlahová plocha: 215,7 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz