Rodinný dům v Lysé nad Labem

Rodinný dům v Lysé nad Labem

Lysá nad Labem

(15. 12. 2017) Ján Stempel, Jan Jakub Tesař

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Lysé nad Labem

Racionálně komponovaný rodinný dům stojí na poměrně stísněném pozemku na nově vznikajícím předměstí. Klient nás oslovil na základě osobní návštěvy rodinného domu ve Vraném nad Vltavou. Zadání se skládalo zejména z požadavků na nenáročnou výstavbu, údržbu a umírněnou dispozici pro čtyřčlennou rodinu. Klient nezapřel své ekonomické vzdělání, dům měl být obrazem jeho jasného přístupu k bydlení: „Dům musí sloužit nám, nikoli my domu“. Expresivní členění jižní fasády odráží vnitřní uspořádání. Přísná dispozice je plně účelná a nabízí na velikost domu komfortní vnitřní prostory.
Objem stavby je pomyslně rozdělen na tři části – kvádry. Dominuje obytná část, k níž je přisazená hmota garáže a dřevěná konstrukce pergoly nad terasou. Jednoduché konstrukční řešení i detaily stavby jsou řešeny tradičně.

Autorská zpráva
Foto: Fotes


Architekt: stempel & tesar architekti – Ján Stempel, Jan Jakub Tesař
Pozemek 736 m2
Zastavěná plocha 142 m2
Užitná plocha 176 m2
Celkový objem 925 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2013

 
 
 
 
50.2014324
14.8328189
Rodinný dům v Lysé nad Labem

Rodinný dům v Lysé nad Labem
Lysá nad Labem

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz