Rodinný dům v Praze Braníku

Rodinný dům v Praze Braníku

Praha - Braník

(18. 1. 2021) Ateliér 4 DS

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Praze Braníku

Dům stojí na jižním svahu, na pozemku se vzrostlými stromy. Z místa je výhled na soutok Vltavy s Berounkou, na blízké sídliště a okolní horizonty. Přístup na pozemek je z jižní strany z ulice. Dům respektuje uliční čáru, severní část zahrady tak zůstala nezastavěná. Jeho hmota je na několika místech odstraněna, aby mohly vzniknout krytý vstupní prostor a lodžie. 


Ústředním motivem konceptu byla snaha propojit hlavní obytný prostor na sever i na jih s exteriérem. Jeho umístění v prostředním podlaží umožnilo využít svah k přímému přístupu do zahrady. 

Jednotlivá podlaží tvoří samostatné vrstvy, vertikálně je propojuje točité železobetonové schodiště. Vstupní hala s točitým schodištěm je přístupná přes zádveří ze zastřešeného vstupního prostoru, který slouží k parkování. Hlavní obytné podlaží s kuchyní má jednoduchou dispozici, navazuje na ně dvojice lodžií. Prostor dělí pouze dvojice subtilních sloupů. Horní podlaží tvoří dispoziční trojtrakt – na halu uprostřed navazuje jižním směrem pracovna, v západním traktu se nachází dvojice dětských pokojů se šatnou a koupelnou, ve východním traktu ložnice se šatnou, koupelnou a technickou místností. Točitým schodištěm se dostaneme i na střešní terasu s panoramatickým výhledem.

Objekt je třípodlažní, jedná se o kombinaci stěnového systému a skeletu. Svislé nosné konstrukce jsou monolitické železobetonové a zděné, sloupy ocelové. Vodorovné nosné konstrukce monolitické železobetonové, jedná se o spojitou desku se skrytými průvlaky. Schodiště je rovněž železobetonové.
Fasády tvoří kombinace hladké bílé omítky, pohledového betonu, modřínového dřeva a tmavých hliníkových oken. Zpevněné plochy jsou vydlážděné žulovými kostkami a betonovou velkoformátovou dlažbou.

Autorská zpráva
Foto: Filip Šlapal


Autor: Ateliér 4 DS – Luboš Zemen, Vojtěch Navrátil; spolupráce Václav Toufar
Statika: Ing. Robert Tesař
Hlavní dodavatel: IPM Building spol. s r. o.
TDI: Ing. Jan Koláčný
Zahrada: FLERA s.r.o.
Interiér: OOOOX s.r.o.
Plocha pozemku: 1100,70 m2
Zastavěná plocha domu: 162,56 m2
Čistá podlažní plocha: 295,70 m2
Plocha střešní terasy, lodžií a kryté plochy vstupu: 131,00 m2
Obestavěný prostor: 1820,66 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
50.0344022
14.4155652
Rodinný dům v Praze Braníku

Rodinný dům v Praze Braníku
Praha - Braník

Komentáře ke článku

 
 
 
 

21. 1. 2021 11:59:25. Re: Rodinný dům v Praze Braníku. jakub
24. 1. 2021 16:22:51. Re: Re: Rodinný dům v Praze Braníku. Jitka

 
 
 
 

21. 1. 2021 11:59:25. Re: Rodinný dům v Praze Braníku. jakub

  dům hamburger :)

24. 1. 2021 16:22:51. Re: Re: Rodinný dům v Praze Braníku. Jitka

  To ne, ten výstup nahoru je na párátko moc široký :-)

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz