Rodinný dům v Praze-Stodůlkách

Rodinný dům v Praze-Stodůlkách

(2. 12. 2008)

 
 
 
 

Rodinný dům v Praze-Stodůlkách

autor: David Kraus, Architektura, s. r. o.
interiér: Ing. arch. Petra Krausová, Vaida Kraus, Prostory, s. r. o.
podlažní plocha: 385 m2
průběh: 2006 - 2008
náklady: 9 milionů Kč

Městská vila tvaru L ve starých Stodůlkách, extrovertní do zahrady, introvertní k příjezdu. Srdcem domu je obývací prostor otevřený do patra, terasa je pak prodloužením obývacího pokoje. Patro je řešeno jako oddělený svět dětí a rodičů. Dva dětské pokoje lze propojit v jeden, lze z nich vidět do prostoru schodiště i vzájemně. Svět rodičů tvoří pracovna a ložnice se samostatným zázemím šatny a koupelny. Z chodby v patře lze vyjít na terasu, z níž je vidět do prostoru obývacího pokoje. Dům je uvnitř průhledný, jednotlivé prostory lze propojovat, uzavírat či otevírat, zvenku je obložen překližkou a přírodním kamenem, horní patro je omítnuto.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz