Rodinný dům v Radvanicích

Rodinný dům v Radvanicích

Na Štěpnici, Ostrava – Radvanice

(1. 3. 2021) ti2 architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Radvanicích

V jednom z městských obvodů Ostravy nalezl manželský pár pokrokově smýšlejících doktorů specifický pozemek. Louka, svažující se k severu, má značně křivolakou hranici a dva protilehlé vstupy. Sousední domek reprezentuje současný český standard, naproti němu statečně přežívá torzo ovocného sadu, který pamatuje největší slávu bývalé Nové huti Klementa Gottwalda, okupující blízký horizont.


Úzká a dlouhá figura domu přirozeně kopíruje stávající terén. Částečně podsklepený objekt má tři výškové úrovně podlahy. Vnitřní prostory jsou půdorysně zónovány, pod téměř třicet metrů dlouhou pultovou střechou ukrývají proměnlivou světlou výšku od intimních 2,3 m až po velkorysých 3,5 m. Odolnou provětrávanou fasádu z trapézových plechů na delších stranách prolamují okna, doplněna je lapidární hmotou vstupu do suterénu.

V budoucnu se na pozemku počítá s dostavbou garáže a zahradního přístřešku.

Autorská zpráva
Foto: Martin Grobař


Autoři: ti2 architekti – Tomáš Kozel, Kamil Měrka

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
49.8110712
18.3380820
Rodinný dům v Radvanicích

Rodinný dům v Radvanicích
Na Štěpnici
Ostrava – Radvanice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz