Rodinný dům v Úněticích

Rodinný dům v Úněticích

Únětice

(14. 6. 2021) Mimosa architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Úněticích

Tiché údolí je místo, které stojí za vidění: pár dobrých důvodů nabízí stezka Roztocký háj – Tiché údolí, restaurace U Lasíků nebo nedaleký pivovar. Dům stojí na jižním svahu, všechny obytné místnosti se otevírají do údolí. Stavbu kopírují ve třech výškových úrovních. V nejnižší navazují na terén, střední část je přístupná z horní části pozemku, nejvyšší vytváří krytý předprostor vstupu. Terasy nabízí nejen slunce a výhledy, ale i občasné popření názvu údolí, způsobené nízko prolétajícími letadly mířícími k ruzyňskému letišti.¨


Zděná stavba s vnějším zateplovacím systémem má keramobetonové stropy. zdrojem tepla a teplé vody je tepelné čerpadlo.

Autorská zpráva
Foto: Eva Vopátková

Spolupráce: Petr Kasl

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

 
 
 
 
50.1501143
14.3541073
Rodinný dům v Úněticích

Rodinný dům v Úněticích
Únětice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

16. 6. 2021 20:43:24. Re: Rodinný dům v Úněticích. Jitka

16. 10. 2021 21:30:26. Re: Rodinný dům v Úněticích. Jan Šobotník

 
 
 
 

16. 6. 2021 20:43:24. Re: Rodinný dům v Úněticích. Jitka

  Postavím schody pro Tebe,
zkrátka musíš jít do nebe,
abys tam žila,
hm, hm a šťastná byla ...

Nemůžu za to, ale tahle písnička mě napadla hned při pohledu na první foto.

16. 10. 2021 21:30:26. Re: Rodinný dům v Úněticích. Jan Šobotník

  Bydlí se nám tu krásně. Velký dík Petrovi Moráčkovi a celé Mimose za skvělou spolupráci!

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz