Rodinný dům ve Rtyni

Rodinný dům ve Rtyni

Rtyně v Podkrkonoší

(5. 6. 2018) Ivan Kolář

   
 
 
 
 

Rodinný dům ve Rtyni

Dům je umístěn na svažitém pozemku s krásným výhledem. Převýšení pozemku činí 5,5 m. Koncept řešení určily výhled do kraje, severozápadní orientace pozemku a požadavek na snadné využití zahrady dětmi.
Vstupuje se do obytného patra domu, hlavní vstup do domu je z vyšší úrovně přilehlé ulice. Vstup vede přes zádveří do předsíně, odkud je možno vejít do pracovny (učebny) a na wc. Tímto způsobem je zajištěn požadavek na nezávislý provoz učebny od domu. Přes skleněné dveře se dále vstupuje do vlastní obytné části, kterou tvoří prostorný obývací pokoj volně propojený s kuchyní. Otevřený je do třech stran – do okolní zahrady i k výhledu do kraje. Z obývacího pokoje vede přímé schodiště do ložnicového patra. Méně obvyklé je, že se do ložnic sestupuje do spodního patra (oto řešení vzniklo na základě svažitého pozemku). Ložnice mají orientaci na severozápad  a jsou v přímém kontaktu se zahradou. Noční část domu obsahuje tři ložnice, dvě koupelny, šatnu a malou místnost pro pračku se sušičkou. Do komunikační chodby se denní světlo dostává ze střešních světlíků přes prosklenou podlahu v přízemí.

Autorská zpráva

Architekt a projekt: A32 spol. s r. o. – Ing. arch. Ivan Kolář         
Generální dodavatel stavby: STAKO Červený Kostelec s.r.o.                     
Plocha pozemku: 1868 m2
Zastavěná plocha: 213 m2
Hrubá podlažní plocha celkem: 302 m2

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

 
 
 
 
50.5058029
16.0698464
Rodinný dům ve Rtyni

Rodinný dům ve Rtyni
Rtyně v Podkrkonoší

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz