Rodinný dům ve svahu nad Dobříší

Rodinný dům ve svahu nad Dobříší

(1. 10. 2020) Prodesi/Domesi

   
 
 
 
 

Rodinný dům ve svahu nad Dobříší

Dům je umístěný v severní části obce Dobříš pod vrchem Větrník na pozemku, kde původně stál rekreační objekt. Koncový pozemek zastavěného území je svažitý od severu k jihu s výhledem do údolí a na město. Hlavní přístupová komunikace je při jižní hraně pozemku, kde je také vybudován vjezd a stání pro dva osobní automobily. Odtud vede hlavní pěší nástup ke vchodu do domu. Vedlejší přístupová cesta je zachována i z horní severní strany.

Dům s fasádou z modřínových prken bez povrchové úpravy je kompaktní, dvoupodlažní, podélný od západu k východu. Má plechovou pultovou střechu se sklonem kopírujícím sklon terénu pozemku. Objekt je do terénu zasazen tak, aby byl přístupný ve dvou úrovních.

V přízemí je hlavní vchod do domu a kontakt ložnice a pokojů s hlavní obytnou jižní částí zahrady přes francouzská okna, terén je v tomto místě nasypán a vyrovnán do roviny. Do horního patra vcházíme po přímém schodišti při severní stěně domu. Schodišťový prostor je osvětlen velkým oknem pod střechou, ze kterého přechází také světlo přes vnitřní pásové okno do obytného prostoru. V patře je druhý vchod do hlavního obytného prostoru přes krytou terasu. Hlavní obytný prostor v patře je k výhledu na město a údolí otevřen dlouhým pásovým oknem, které jde přes roh u kuchyňské linky po celé délce obytného prostoru k protějšímu nároží, kde přechází prosklená část k zemi s výstupem na krytou terasu. Terasa je kryta protažením pultové střechy.


Autoři: Ing.arch. Pavel Horák, Ing.arch. Michal Kotlas 
Realizace: Prodesi/Domesi
Užitná plocha: 120 m2 
Zastavěná plocha: 91 m2 
Konstrukce: dřevostavba z KVH – sloupková konstrukce two-by-four s vloženou izolací, sádrokartonové předstěny, zvenku dřevěná deska

Autorská zpráva
Foto: Lina Németh
 

Další zajímavé rodinné domy:
Pasivní dům Chotilsko

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

1. 10. 2020 14:44:52. Re: Rodinný dům ve svahu nad Dobříší. Martin

 
 
 
 

1. 10. 2020 14:44:52. Re: Rodinný dům ve svahu nad Dobříší. Martin

  Zajímavé.
Jaký je názor vlastníků sousedících pozemků, že stavebníci tohoto domu hospodaří a provádějí úpravy na cizích pozemcích? Viz. fotografie vně oploceného pozemku.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz