Rodinný dům ve svahu nad Dobříší

Rodinný dům ve svahu nad Dobříší

(1. 10. 2020) Prodesi/Domesi

   
 
 
 
 

Rodinný dům ve svahu nad Dobříší

Dům je umístěný v severní části obce Dobříš pod vrchem Větrník na pozemku, kde původně stál rekreační objekt. Koncový pozemek zastavěného území je svažitý od severu k jihu s výhledem do údolí a na město. Hlavní přístupová komunikace je při jižní hraně pozemku, kde je také vybudován vjezd a stání pro dva osobní automobily. Odtud vede hlavní pěší nástup ke vchodu do domu. Vedlejší přístupová cesta je zachována i z horní severní strany.

Dům s fasádou z modřínových prken bez povrchové úpravy je kompaktní, dvoupodlažní, podélný od západu k východu. Má plechovou pultovou střechu se sklonem kopírujícím sklon terénu pozemku. Objekt je do terénu zasazen tak, aby byl přístupný ve dvou úrovních.

V přízemí je hlavní vchod do domu a kontakt ložnice a pokojů s hlavní obytnou jižní částí zahrady přes francouzská okna, terén je v tomto místě nasypán a vyrovnán do roviny. Do horního patra vcházíme po přímém schodišti při severní stěně domu. Schodišťový prostor je osvětlen velkým oknem pod střechou, ze kterého přechází také světlo přes vnitřní pásové okno do obytného prostoru. V patře je druhý vchod do hlavního obytného prostoru přes krytou terasu. Hlavní obytný prostor v patře je k výhledu na město a údolí otevřen dlouhým pásovým oknem, které jde přes roh u kuchyňské linky po celé délce obytného prostoru k protějšímu nároží, kde přechází prosklená část k zemi s výstupem na krytou terasu. Terasa je kryta protažením pultové střechy.


Autoři: Ing.arch. Pavel Horák, Ing.arch. Michal Kotlas 
Realizace: Prodesi/Domesi
Užitná plocha: 120 m2 
Zastavěná plocha: 91 m2 
Konstrukce: dřevostavba z KVH – sloupková konstrukce two-by-four s vloženou izolací, sádrokartonové předstěny, zvenku dřevěná deska

Autorská zpráva
Foto: Lina Németh
 

Další zajímavé rodinné domy:
Pasivní dům Chotilsko

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

1. 10. 2020 14:44:52. Re: Rodinný dům ve svahu nad Dobříší. Martin

 
 
 
 

1. 10. 2020 14:44:52. Re: Rodinný dům ve svahu nad Dobříší. Martin

  Zajímavé.
Jaký je názor vlastníků sousedících pozemků, že stavebníci tohoto domu hospodaří a provádějí úpravy na cizích pozemcích? Viz. fotografie vně oploceného pozemku.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz