Rodinný dům ve Vidči

Rodinný dům ve Vidči

Vidče, okres Vsetín

(19. 5. 2021) Kamil Mrva Architects

   
 
 
 
 

Rodinný dům ve Vidči

Po nějaké době jsme přijali výzvu na horách, na Valašsku, v obci Vidče nedaleko Rožnova pod Radhoštěm. Menší rodinný dům, jednoduchá dřevostavba, vychází z historického rázu valašských staveb, založených na obdélníkovém půdorysu, se vstupem ze střední části a s překrásnými výhledy do krajiny. Symbolem okolí je hora Radhošť.


Dům se nachází na vrchní části pozemku, vede k němu přírodní cesta. Dvorek tvoří z jedné strany dům, z druhé strany stání pro auta a venkovní sklad.
Obývacímu prostoru s kuchyňským koutem dominuje velké okno s parapetem navrženým pro sezení a výhledem na majestátní strom. Strom – dřevo je hlavním tématem exteriéru i interiéru. Z předsíně s úložnými prostory se dá vejít přes chodbu do ložnice, společné koupelny či do pokojů pro hosty.

Ve spolupráci s investory vznikl návrh fošinkovaé jednopodlažní dřevostavby s provětrávanou modřínovou fasádou. Sedlová plechová střecha tmavého odstínu je vhodná do krajinného rázu Beskydských hor. Sjednocujícím prvkem domu je dřevěná terasa, na kterou se vchází přes velkoformátová okna s hliníkovými rámy.

Autorská zpráva
Foto: Libor Stavjaník/Studio Toast

Autor: Kamil Mrva Architects, s.r.o.; spolupráce Tomáš Cirmaciu, Martin Vymetálek, Jana Eliášová
Dodavatelé: STAVOŠI, VSF Novotný, AL-Construct, DAPO podlahy

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
49.4415120
18.0947362
Rodinný dům ve Vidči

Rodinný dům ve Vidči
Vidče, okres Vsetín

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz