Rodinný dům ve Vizovicích

Rodinný dům ve Vizovicích

Vizovice

(13. 6. 2019) Bohumil Brůža

   
 
 
 
 

Rodinný dům ve Vizovicích

Dům se nachází v severní části Vizovic na svažité parcele s nádherným výhledem. Do nejvyššího místa svahu byl zasazen tak, aby pozemek a stavba „srostly" do harmonického celku. S ohledem na velikost parcely a požadavek investora je většina provozu řešena na jedné výškové úrovni.
Dominantní objem stavby reaguje na vrstevnice terénu zalomením a vysazením přes suterén, tvar tak získává na dynamice. V severní polovině přízemí se nachází klidová část se třemi pokoji a zázemím, směrem do údolí je obytný prostor s navazujícím kuchyňským koutem a krytou terasou. V patře s nejlepším výhledem je pracovna a v suterénu garáž s technickým zázemím a pokojem pro hosty. Fasáda domu je obložena cedrovými palubkami, které doplňuje šedá dekorativní stěrka (ta přechází do interiéru ke kuchyňskému koutu). Prosklené stěny mají dřevohliníkové rámy s „bezrámovými" fixními částmi.
Konstrukčně je dům řešen jako zděný z keramických tvárnic se zateplením. Stropní konstrukce jsou z monolitického železobetonu. Dům je napojen pouze na veřejný rozvod elektřiny, jinak je energeticky nezávislý.
Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz