Rodinný dům ve Zlíně

Rodinný dům ve Zlíně

Zlín - Kudlov

(14. 5. 2019) Michal Pešák

   
 
 
 
 

Rodinný dům ve Zlíně

Dům stojí na svažitém pozemku s výhledem na Zlín. Svým umístěním v jižní, nejvyšší části parcely navazuje na linii stávajících objektů při komunikaci. Srostlice jednotlivých menších kubusů stupňovitě reaguje na svažitost terénu. Jednotlivé kubusy jsou materiálově odlišeny, což podtrhuje objemové členění objektu.
Hlavní vstup krytý pergolou se skleněným zastřešením je přes betonovou desku od příjezdové komunikace v úrovni 2. NP. Zádveří navazuje na komunikační trakt s dvojramenným schodištěm propojující dvě obytné kostky. V západní dvoupodlažní části se vsazeným dřevěným arkýřem jsou ložnice, pracovna a koupelny. Východní kubus s horizontálním dřevěným obkladem je přístupný z mezipodesty schodiště. Nachází se tu prostor s kuchyní, jídelnou, krbem a velkou pohovkou. Obytný prostor se otevírá do zahrady výrazným prosklením s výstupem na terasu, která tvoří střechu zahradního skladu. Terasu kryje pergola s mírně sklonitou skleněnou stříškou, je přístupná ze zahrady dvojicí schodišť.
Jižní garážová kostka z režného zdiva byla posazena na příjezdové železobetonové desce, přístupná je také z příjezdové komunikace při jižní hranici pozemku.
Všechna okna jsou s dřevěnými rámy a izolačními dvojskly. Pod „mostem“ nájezdové desky vznikl prostor pro zahradní techniku a sušení dřeva. Zatopím v krbu, naleju si dobré pití a s výhledem na „Jižňáky" vychutnávám hru světel města pode mnou.

Autorská zpráva

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz