Rodinný dům na okraji Pardubic

Rodinný dům na okraji Pardubic

(13. 11. 2023) Gebas atelier architects

   
 
 
 
 

Rodinný dům na okraji Pardubic

Cesta čtyřčlenné rodiny k vysněnému domu na okraji Pardubic nebyla úplně jednoduchá. Jako první museli majitelé zajistit přeložku nadzemního vedení; poté mohly započít bourací práce původního domu, který se na pozemku nacházel. Dále muselo proběhnout celkové vyčištění pozemku včetně pokácení některých dřevin. Následně se mohlo začít s budováním vysněného domu, které trvalo dva roky. 


Jedná se o novostavbu jednopodlažního nepodsklepeného rodinného domu. Fasáda domu je řešena kombinací dvou materiálů – omítky v bílé barvě a světle béžového kamenného obkladu. Střecha rodinného domu je plochá, použita je kotvená hydroizolace.

Okna a dveře jsou plastové, v antracitově šedé barvě. Okna jsou vybavena venkovními žaluziemi, díky kterým se v létě udržují v domě chladnější teploty. Dále byly na většinu oken osazeny sítě proti hmyzu. Ve stejném odstínu antracitové barvy jsou řešeny oplocení pozemku, podezdívka a sloupky jsou z betonových plotových tvárnic.

Dům je pomyslně rozdělen na dvě části – technickou a obytnou část. Do technické části jsou zahrnuty garáž, sklad a šatna. Do garáže je vjezd přímo z ulice, ale je možné využít i zadní vchod, kde je zároveň zpevněná plocha betonovou zámkovou dlažbou a vzniká zde další možnost venkovního posezení. Nad zádveřím a šatnou vznikl velmi potřebný úložný prostor.

Obytná část se skládá ze zádveří, chodby, ze které je přístup do obývacího pokoje, dvou dětských pokojů, ložnice, prostorné šatny s bohatým úložným prostorem a koupelny s WC.

Obývací pokoj je propojený s kuchyní a jídelnou. Vzniká tak příjemný vzdušný prostor, kde tráví společný čas celá rodina. V obývacím pokoji se také nachází krbová kamna. Výhled z obývacího pokoje je balzám pro duši – přímo do rozkvetlé zahrady a na přilehlý les. Velkými francouzskými dveřmi se dá vyjít na terasu.

Zahrada domu byla osázena vybranými květinami. Travnatá plocha je kombinována se zahradní kůrou, v které jsou umístěny nášlapy.

Technické údaje:

Na nosné zdi a příčky jsou použity tvárnice Porotherm T Profi, stropy jsou tvořeny keramickým stropem Miako, podhledy jsou z pozinkových roštů a sádrokartonových desek. Celý dům je kompletně izolován. Hlavním zdrojem tepla jsou podlahové topení a krbová kamna.

Autorská zpráva
Foto: Hana Hrdinová

Ateliér: Gebas atelier architects
Návrh: 2019
Realizace: 2022
Zastavěná plocha: 248 m2
Obestavěný prostor: 1044 m3

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2022

Komentáře ke článku

 
 
 
 

27. 11. 2023 18:39:38. Re: Rodinný dům na okraji Pardubic. carlos

 
 
 
 

27. 11. 2023 18:39:38. Re: Rodinný dům na okraji Pardubic. carlos

  Ahoj přátelé, chci vás jen doporučit dobré úvěrové společnosti, kde jsem dostal svou půjčku ve výši 270 000,00 EUR prostřednictvím jejich e-mailu, když jsem hledal půjčku, abych zaplatil své účty a šel dál v životě, pak mi přítel dal podrobnosti o této společnosti, které jsem kontaktováni prostřednictvím tohoto e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz