Rodinný dům v Kamenici

Rodinný dům v Kamenici

(8. 2. 2023) edit! architects 

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Kamenici

Do prostředí klidné rezidenční čtvrti v obci Kamenice na jihovýchodě Prahy jsme navrhli novostavbu rodinného domu pro čtyřčlennou rodinu na rovinatý nárožní pozemek se stávající jednopodlažní chatkou. Hmotu domu jsme umístili do středu pozemku tak, aby co nejméně kolidovala se stávajícími vzrostlými stromy.


Nejatraktivnější jihozápadní fasáda zprostředkovává kontakt domu se zahradou v maximální možné šířce. Vznikl čtvercový půdorys bez chodeb, kde jsou jednotlivé pokoje přístupné přímo z členitého centrálního obytného prostoru. Úpravou tvaru zkosením v rozích jsme orientovali přilehlé pokoje optimálně vůči světovým stranám. V převýšené hmotě nad obývacím pokojem, která je směrována na výhled do krajiny, byl vytvořen prostor pro hosty, případně pro pracovnu.

Autorská zpráva
Foto: Ing. arch. Jan Pernekr

Ateliér: edit! architects 
Ing. arch. Ivan Boroš, Ing. arch. Juraj Calaj a Ing. arch. Vítězslav Danda

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a