Rozhledna na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí

Rozhledna na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí

(21. 5. 2012) Třicetimetrovou rozhlednu ve tvaru šroubovice navrhl pro Fajtův kopec u Velkého Meziříčí architekt Václav Hlaváček ze Studia acht.

 
 
 
 

Rozhledna na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí

Třicetimetrovou rozhlednu ve tvaru šroubovice navrhl pro Fajtův kopec u Velkého Meziříčí architekt Václav Hlaváček ze Studia acht.

Rozhledna u Velkého Meziříčí (zdroj: Velké Meziříčí)
Zastupitelé ve Velkém Meziříčí podpořili projekt na rozhlednu
Velké Meziříčí (Žďársko) 18. května (ČTK) - Ve Velkém Meziříčí zastupitelé podpořili projekt na stavbu kolem 30 metrů vysoké rozhledny na Fajtově kopci. Město tak převezme celý projekt od lyžařského klubu a požádá na něj o evropskou dotaci. Podle starosty Radovana Necida by mohla rozhledna nad městem vyrůst už příští rok.

"Pokud se podaří získat evropskou dotaci, nestojí stavbě rozhledny na Fajtově kopci nad Velkým Meziříčím nic v cestě," sdělil dnes starosta ČTK. Na rozhlednu už byla dříve vypracována architektonická studie a bylo na ni vydáno stavební povolení. Její stavba bude stát kolem deseti milionů korun. Město teď připravuje žádost o dotaci, která by mohla pokrýt i přes čtyři pětiny nákladů. Zda má projekt šanci v evropských fondech uspět, bude radnice vědět asi na podzim.

Stavbu rozhledny začal před několika lety připravovat Ski klub, který na Fajtově kopci provozuje lyžařskou sjezdovku a v létě bikepark. Konečnou podobu rozhledny pak vybrali lidé hlasováním na internetu. Vyhrál návrh architekta Václava Hlaváčka na originální věž ve tvaru šroubovice. Na uskutečnění projektu ale lyžařský klub nemá peníze. Velkomeziříčští zastupitelé nyní schválili to, že se město stane investorem místo klubu, uvedl starosta.

Na Vysočině teď s podporou unie už jedna rozhledna vzniká, a to na Třebíčsku. Věž z kamene, kovu a dřeva, vysoká 31 metrů, bude na vrchu Mařenka dokončena asi v polovině léta. O projekt s celkovými náklady kolem sedmi milionů korun se společně stará sedm okolních obcí.


Návrh rozhledny od Václava Hlaváčka ze Studia acht
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz