Rozhledna na vrcholu Velký Javorník v Moravskoslezských Beskydech

Rozhledna na vrcholu Velký Javorník v Moravskoslezských Beskydech

(24. 6. 2013) Rozhledna bude celá ze dřeva a výhled z 918 metrů vysokého kopce vylepší přibližně o dvaadvacet metrů. Téměř šestadvacet metrů vysokou dřevěnou rozhlednu chce státní podnik Lesy České republiky otevřít už v srpnu.

 
 
 
 

Rozhledna na vrcholu Velký Javorník v Moravskoslezských Beskydech

Rozhledna bude celá ze dřeva a výhled z 918 metrů vysokého kopce vylepší přibližně o dvaadvacet metrů. Téměř šestadvacet metrů vysokou dřevěnou rozhlednu chce státní podnik Lesy České republiky otevřít už v srpnu.


(ČTK) -
Nová rozhledna vzniká na vrcholu Velkého Javorníku v Beskydech, asi čtyři kilometry od Frenštátu pod Radhoštěm. Bude vysoká téměř 26 metrů a turisté by se z ní měli poprvé rozhlédnout už v srpnu. Stavba bude stát kolem 3,3 milionu korun, celou ji zaplatí státní podnik Lesy ČR. Informoval o tom mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík.

V těchto dnech se na stavbě intenzivně pracuje. Rozhledna už se tyčí do výšky 15 metrů. Vícepatrová rozhledna bude dřevěná s ocelovými kotevními prvky. Základová konstrukce je ze železobetonových patek, podlaha z kamenné dlažby. Podlahy na patrech budou ze dřeva.

"Výstavbu plně financujeme z vlastních finančních prostředků podniku, akce probíhá v rámci našeho Programu 2020, jímž celostátně podporujeme veřejně prospěšné funkce lesů," uvedl ekonomický ředitel pověřený řízením Lesů ČR Michal Gaube.

Velký Javorník je vysoký 918 metrů. Je nejvyšším vrcholem Veřovických vrchů, nejzápadnějšího předhůří Moravskoslezských Beskyd. Je z něj rozhled na beskydské vrcholy Lysou horu, Smrk, Kněhyni či Radhošť, ale vidět je i Ostravsko nebo Jeseníky.

Doplněno Stavbaweb:
Základová konstrukce stavby je ze železobetonových patek, podlaha z kamenné dlažby. Podlahy na patrech budou ze dřeva. Svislá nosná konstrukce se skládá z dřevěných hranolů, v horních patrech konstrukci tvoří sloupy z dřevěných hranolů.
Více informací naleznete na stránkách Lesy ČR.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz