Salmela Architect: Outdoor a indoor učebny v Bagley Nature Area

Salmela Architect: Outdoor a indoor učebny v Bagley Nature Area

(5. 11. 2013) Výukové centrum "Bagley Outdoor" Univerzity v Minnesotě slouží osmi katedrám pro ekologické vzdělávání. Požadavkem univerzity bylo zajistit příkladné životní prostředí a šetrnost vůči 55 akrům (22,25 ha) přírodní rezervace v Bagley, severozápadně od kampusu v Duluth, kde univerzita sídlí.

 
 
 
 

Salmela Architect: Outdoor a indoor učebny v Bagley Nature Area

Výukové centrum "Bagley Outdoor" Univerzity v Minnesotě slouží osmi katedrám pro ekologické vzdělávání. Požadavkem univerzity bylo zajistit příkladné životní prostředí a šetrnost vůči 55 akrům (22,25 ha) přírodní rezervace v Bagley, severozápadně od kampusu v Duluth, kde univerzita sídlí.

Místo: 1049 University Drive, Duluth, MN 55812, USA
Klient: University of Minnesota Duluth
Architekti: Salmela Architect
Hlavní architekt: David D. Salmela
Plocha: 1995 m2
Realizace: 2010
Foto: Paul Crosby

Architekt minimalizoval zastavěné plochy tím, že vytvořil venkovní učebnu a jednu otevřenou třídu v interiéru. Umístil sestavu prvků na hranici mezi univerzitou a přírodní rezervací. Vznikla tak brána do chráněné přírodní rezervace a shromažďovací prostory pro učení, které nemají dopad na nedotčené životní prostředí.
Venkovní učebnu tvoří dlážděná plocha kolem krbu, dřevník a lavičky z recyklovaného dřeva.Vnitřní učebnu rytmizuje přiznaná dřevěná konstrukce, rovněž z recyklovaného dřeva, a velká okna na jih, která pohledově propojují vnitřní prostor s venkovní učebnou. Východní a západní fasáda mají velká otvíravá okna, skrze něž je prostor přirozeně větrán.  Severní část objektu formují zařízení pro obnovitelnou energii a ventilaci.


Stavba získala v roce 2012 ocenění COTE Top-Ten a má certifikát LEED Platinum. Prostor se stal oblíbeným outdoor-indoor místem setkání studentů a univerzitě slouží pro improvizovaná setkání i pro formální akce.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz