Samočisticí fasádní systém JUBIZOL

Samočisticí fasádní systém JUBIZOL

(23. 9. 2022) Systém má vysokou vodoodpudivost a samočisticí schopnost

   
 
 
 
 

Samočisticí fasádní systém JUBIZOL

Fasádní systém JUBIZOL Premium je určen pro tepelnou ochranu nově budovaných nebo rekonstruovaných prestižních objektů, kterým jeho pečlivě vybraná škála odstínů vrchních dekorativních omítek dodá požadovanou eleganci a nádech minimalismu. Díky využití nanotechnologie při výrobě vrchních omítek má vysokou vodoodpudivost a samočisticí schopnost, což systém předurčuje pro použití na fasádách vysokých objektů exponovaných srážkami a zvýšenou vlhkostí. JUBIZOL Premium je obzvláště vhodný do znečištěného prostředí městských a průmyslových center, na objekty v těsné blízkosti veřejných komunikací nebo do slaného přímořského prostředí.

Tenkovrstvá dekorativní omítka JUBIZOL Nano finish S, použitá v systému JUBIZOL Premium jako finální vrstva, je vyrobená na bázi silikonových pojiv, zušlechtěná nano částicemi, s typickou stejnoměrnou hlazenou strukturou a samočisticím efektem. Je vhodná nejenom jako závěrečná vrstva v tepelně izolačních systémech, ale hodí se také pro dekorativní ochranu fasádních stěnových povrchů a na různé druhy jemně zrnitých stavebních konstrukcí (minerální omítky, beton, vláknocementové a dřevotřískové desky). Omítka je výjimečně vodoodpudivá a vysoce paropropustná, s fungicidním a algicidním ochranným účinkem, snadno se nanáší a dlouhodobě odolává povětrnostním podmínkám, průmyslovým zplodinám, kouřovým plynům i UV záření.

Univerzální použití, maximální životnost, tisíce odstínů
JUBIZOL Premium lze aplikovat na všechny druhy zdiva a stěny z betonu, na fasádní povrchy bez přesahů střechy nebo chráněné před srážkami pouze minimálními přesahy střechy, a to i do těch nejnáročnějších klimatických podmínek. V provedení s lamelami nebo deskami z minerální vlny je vhodný pro objekty se zvýšenými požadavky na požární bezpečnost, paropropustnost a zvukovou izolaci. Systém byl optimalizován a dlouhodobě testován pomocí procesů zrychleného stárnutí a tepelných šoků v klimatických komorách. I díky tomu vykazuje dlouhodobou živostnost a výrobce na něj poskytuje garanci až 25 let. Lze jej tónovat do více než 40 000 odstínů podle vybraných barevných vzorníků společnosti JUB.

Pružnější a ještě pevnější
Alternativně lze pro JUBIZOL Premium použít jako vrchní dekorativní omítku JUBIZOL Aerogel finish. Tato vylepšená mikroarmovaná silikonová hlazená omítka je ideální pro pasivní a nízkoenergetické budovy, kde je zvláště důležitá trvalá a účinná tepelná izolace. Hodí se na všechny povrchy, které jsou více mechanicky zatížené nebo vystavené vyšší vlhkosti a dešti. Omítka je zušlechtěná aerogelem a speciálními plnivy z pěnového skla, které zvyšují izolační schopnosti a předchází tak přehřívání základní omítky i riziku vzniku prasklin. Inovativní hybridní technologie, kombinující karbonová a čedičová vlákna, poskytuje omítce vyšší pevnost a pružnost současně. Podobně jako omítka JUBIZOL Nano finish S omezuje trvalou vodoodpudivostí kondenzování vlhkosti na fasádním povrchu, což snižuje riziko vzniku řas a plísní. Současně nabízí vysokou paropropustnost a odolnost proti nepříznivým povětrnostním vlivům.

Fasádní systémy společnosti JUB mají více než 45letou tradici a jsou tak prověřeny časem a skutečnou praxí. Pro své fasádní systémy JUBIZOL Strong, JUBIZOL Premium a JUBIZOL EPS získala jako jeden z prvních evropských výrobců tepelně izolačních systémů certifikát Passive House pro realizaci fasádních povrchů ve standardu pasivních staveb. Investice do tepelně izolačního systému JUBIZOL je proto vhodnou investicí do účinné a dlouhodobé ochrany stavebních objektů. Více informací naleznete na www.jub.cz.

podle podkladů společnosti JUB

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz