Senec Gardens

Senec Gardens

(9. 4. 2020) Tvárnice Ytong a Silka přispěly k úspěchu unikátního rezidenčního projektu 

   
 
 
 
 

Senec Gardens

Rezidenční areál s názvem Senec Gardens je výsledkem úsilí developerské společnosti NEP Partners, která se může pochlubit bohatými zkušenostmi z Velké Británie, Švédska i Dánska. K všudypřítomné harmonii, úspornému energetickému standardu novostaveb a kvalitě a rychlosti výstavby přispěly i tvárnice Ytong a Silka.

Developerem projektu byla investiční skupina NEP Partners
Zkušený tým skupiny NEP Partners se již téměř 15 let věnuje výstavbě stylového, moderního bydlení pro současného Evropana. Svědčí o tom více než tisícovka atraktivních nemovitostí ve Velké Británii, Polsku a Itálii. Pozemky vždy - a platilo to i v tomto případě - pečlivě hledá a vybírá místa, na kterých je možné budovat obytné areály, nabízející nový životní styl.

Bydlení uprostřed zeleně
Developer již do samotného názvu projektu Gardens vložil svou základní filozofii, bydlení v tichu uprostřed zeleně, v Seneckých "zahradách". Celý areál na jihovýchodní hranici slovenského města Senec nabídl zájemcům o bydlení na výběr tři typy novostaveb - dvoj  až čtyřpokojové byty v třípodlažních apartmánových bytových domech, tří- a čtyřpokojové skandinávské bungalovy a pozemky s plochou 520 až 650 m2 pro rodinné domy dle individuálních projektů. Rezidenční čtvrti dominuje funkčnost, harmonie a zeleň. Developer dbal zejména na to, aby celkový vzhled areálu působil stylově a uceleně. Na nízkopodlažních budovách v moderním stylu se snoubí prvky i materiály - čisté linie, oku lahodící tvary budov, rovné střechy, velké terasy a lodžie se skleněným zábradlím. „Potěšilo nás, že o našem přístupu velmi pozitivně informovaly místní média a že s kvalitou bydlení jsou spokojeni i současní rezidenti. Je to ocenění práce širokého týmu lidí, kteří celý projekt připravili." říká Milan Smaho, projektový manažer NEP Senec Gardens, s.r.o.

Špičkové stavební materiály a technické detaily zvyšují komfort bydlení
Dispoziční řešení všech novostaveb jsou funkční a promyšlené. Z materiálů a zařízení je třeba vyzdvihnout zejména stavební materiály jako jsou tvárnice Ytong a Silka, samozřejmostí jsou certifikovány rozvody, samostatné značkové kotle a zásobníky na ohřev vody, různé typy úsporného vytápění a nadstandardní izolace, díky čemuž dosahuje bydlení v novostavbách Senec Gardens úsporný standard.

Milan Smaho ocenil přesnou, kvalitní a rychlou výstavbu s tvárnicemi Ytong a Silka: „Celý projekt se rodil několik let a už v té době rostly ceny nemovitostí na slovenském trhu. To vyvolalo vysoký zájem o bydlení, a tak jsme uvítali, že jsme s těmito tvárnicemi mohli bytové domy postavit efektivně, rychle, přesně a ve vysoké kvalitě. Navíc tvárnice Silka přidali vysoký akustický komfort v interiérech nových bytů, takže naše volba byla jasná."

Zájem developerů o rychlou a přesnou výstavbu uspokojí i současné velkoformátové tvárnice Ytong a Silka
V současnosti už je nabídka ze strany společnosti Xella o krok dál – s novými velkoformátovými tvárnicemi Ytong Jumbo se dá v jednom kroku vyzdít osmkrát větší plocha než s klasickými tvárnicemi, které jsou použity v Senci. Prvky Ytong Jumbo se používají pro nosné i nenosné obvodové a vnitřní stěny, ztužující, výplňové a požární stěny nízkopodlažních i vícepodlažních budov. Velkoformátové tvárnice se zdí strojově pomocí malých jeřábů s montážními samosvornými kleštěmi. Současně s rostoucím výkonem se snižují nároky na personál. A když má investor či jeho projektant zájem o nosné stěny s vysokou nosností a výbornými akustickými vlastnostmi, má k dispozici velkoformátové vápenopískové tvárnice Silka Tempo.

podle podkladů společnosti Xella CZ

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz