Senec Gardens

Senec Gardens

(2. 9. 2020) Tvárnice Ytong a Silka přispěly k úspěchu unikátního rezidenčního projektu 

   
 
 
 
 

Senec Gardens

Rezidenční areál s názvem Senec Gardens je výsledkem úsilí developerské společnosti NEP Partners, která se může pochlubit bohatými zkušenostmi z Velké Británie, Švédska i Dánska. K všudypřítomné harmonii, úspornému energetickému standardu novostaveb a kvalitě a rychlosti výstavby přispěly i tvárnice Ytong a Silka.

Developerem projektu byla investiční skupina NEP Partners
Zkušený tým skupiny NEP Partners se již téměř 15 let věnuje výstavbě stylového, moderního bydlení pro současného Evropana. Svědčí o tom více než tisícovka atraktivních nemovitostí ve Velké Británii, Polsku a Itálii. Pozemky vždy - a platilo to i v tomto případě - pečlivě hledá a vybírá místa, na kterých je možné budovat obytné areály, nabízející nový životní styl.

Bydlení uprostřed zeleně
Developer již do samotného názvu projektu Gardens vložil svou základní filozofii, bydlení v tichu uprostřed zeleně, v Seneckých "zahradách". Celý areál na jihovýchodní hranici slovenského města Senec nabídl zájemcům o bydlení na výběr tři typy novostaveb - dvoj  až čtyřpokojové byty v třípodlažních apartmánových bytových domech, tří- a čtyřpokojové skandinávské bungalovy a pozemky s plochou 520 až 650 m2 pro rodinné domy dle individuálních projektů. Rezidenční čtvrti dominuje funkčnost, harmonie a zeleň. Developer dbal zejména na to, aby celkový vzhled areálu působil stylově a uceleně. Na nízkopodlažních budovách v moderním stylu se snoubí prvky i materiály - čisté linie, oku lahodící tvary budov, rovné střechy, velké terasy a lodžie se skleněným zábradlím. „Potěšilo nás, že o našem přístupu velmi pozitivně informovaly místní média a že s kvalitou bydlení jsou spokojeni i současní rezidenti. Je to ocenění práce širokého týmu lidí, kteří celý projekt připravili." říká Milan Smaho, projektový manažer NEP Senec Gardens, s.r.o.

Špičkové stavební materiály a technické detaily zvyšují komfort bydlení
Dispoziční řešení všech novostaveb jsou funkční a promyšlené. Z materiálů a zařízení je třeba vyzdvihnout zejména stavební materiály jako jsou tvárnice Ytong a Silka, samozřejmostí jsou certifikovány rozvody, samostatné značkové kotle a zásobníky na ohřev vody, různé typy úsporného vytápění a nadstandardní izolace, díky čemuž dosahuje bydlení v novostavbách Senec Gardens úsporný standard.

Milan Smaho ocenil přesnou, kvalitní a rychlou výstavbu s tvárnicemi Ytong a Silka: „Celý projekt se rodil několik let a už v té době rostly ceny nemovitostí na slovenském trhu. To vyvolalo vysoký zájem o bydlení, a tak jsme uvítali, že jsme s těmito tvárnicemi mohli bytové domy postavit efektivně, rychle, přesně a ve vysoké kvalitě. Navíc tvárnice Silka přidali vysoký akustický komfort v interiérech nových bytů, takže naše volba byla jasná."

Zájem developerů o rychlou a přesnou výstavbu uspokojí i současné velkoformátové tvárnice Ytong a Silka
V současnosti už je nabídka ze strany společnosti Xella o krok dál – s novými velkoformátovými tvárnicemi Ytong Jumbo se dá v jednom kroku vyzdít osmkrát větší plocha než s klasickými tvárnicemi, které jsou použity v Senci. Prvky Ytong Jumbo se používají pro nosné i nenosné obvodové a vnitřní stěny, ztužující, výplňové a požární stěny nízkopodlažních i vícepodlažních budov. Velkoformátové tvárnice se zdí strojově pomocí malých jeřábů s montážními samosvornými kleštěmi. Současně s rostoucím výkonem se snižují nároky na personál. A když má investor či jeho projektant zájem o nosné stěny s vysokou nosností a výbornými akustickými vlastnostmi, má k dispozici velkoformátové vápenopískové tvárnice Silka Tempo.

podle podkladů společnosti Xella CZ

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz