SGGB Arquitectos: Rybářská servisní chata v Chile

SGGB Arquitectos: Rybářská servisní chata v Chile

(5. 8. 2013) Novostavba se nalézá v rybářské vesnici Boyeruca na břehu Tichého oceánu v regionu Maule ve středním Chile.

 
 
 
 

SGGB Arquitectos: Rybářská servisní chata v Chile

Novostavba se nalézá v rybářské vesnici Boyeruca na břehu Tichého oceánu v regionu Maule ve středním Chile.

Architekti: SGGB Arquitectos
Místo: Boyeruca, Chile
Hlavní architekti: Guillermo Bustos, Sebastián Guevara
Plocha: 190 m2
Realizace: 2011
Foto: Nicolás Arancibia, Sebastian Guevara

Servisní budova rybářů v Boyeruce má dvě odlišné konstrukční vrstvy oddělené poloinverzními nosníky z pohledového betonu. Spodní vrstva – základna – obsahuje funkce potřebné pro rybáře: vstupní halu, kancelář rybářské unie, kuchyň, chladírnu, rybářské boxy a sanitární zázemí pro rybáře, zaměstnance a také pro hosty restaurace v horním patře. Tato provozní část je z pohledového betonu a místního černého kamene a má výrazně červená kovová vrata.Horní část je dřevěná a nalézá se v ní restaurace a ředitelství rybářské unie. Tato část je svými prvky nápadně podobná stavbám z jihu země jak tvarem, tak metodou výstavby i barevností.Oba moduly jsou navrženy s ohledem na různost počasí: první obsahuje rozebíratelné konstrukční prvky pro případ tsunami, druhý má zesílenou ochranu proti větru a vodě (černé těsnění, asymetrická šikmá střecha a skryté odvodnění).


Vedle budovy je rybářská paluba, kterou umístění chrání před jižním větrem. Je to veřejně přístupný prostor, důležitý z hlediska prostředí.Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz