Showroom Elements

Showroom Elements

(23. 7. 2015) Podlahové krytiny KÄHRS v showroomu Elements

   
  • Řezy

 
 
 
 

Showroom Elements

Místo: Sokolská třída 1545/89, Ostrava
Investor: GIENGER, spol. s r. o.
Architekt / autor projektu:. Jan Linhart
Spolupráce: Viktor Šmidberger
Hlavní dodavatel: A-PRINT, spol. s r. o.
Termíny: soutěž, projekt 2013, realizace 2014
Plochy: 1218 m2

Historie budovy
Jedná se o historickou průmyslovou stavbu z režného zdiva, skeletového systému a dřevěné velkorozponové konstrukce. Dispoziční uspořádání budovy má tvar písmene H. Hlavní trakt je dvoupatrový a z přízemí jsou přístupná čtyři symetrická boční křídla. Objekt má dva vstupy. Jeden je v podélné ose, ale bohužel ze zadní strany, z prostoru stísněného budovou Penny a další budovou na sousedním pozemku. Druhý vstup je z boku ze severozápadní strany směrem od parkoviště. Hlavní trakt je zastřešen ojedinělou válcovou střechou na dřevěných obloukových vaznících se záklopem. Plášť objektu je z režného zdiva s naznačeným tektonický systémem.

Architektonické řešení
Cílem návrhu bylo vytvořit inspirativní prostředí, které bude funkčně a dispozičně splňovat požadavky investora. Návrh maximálně využívá stávajícího dispozičního řešení. Jednotlivé funkční celky jsou rozděleny do bočních křídel a patra hlavního traktu. Přízemí hlavního traktu a část patra jsou sdíleným prostorem, kde se jednotlivé oblasti prolínají. Zároveň jsou zde jednací místa a hlavní zázemí pro návštěvníky. Vstup jsme na základě několika zpracovaných variant a po konzultaci s investorem zvolili z boku. Toto řešení má několik výhod. Před vstupem je možné vytvořit hodnotný poloveřejný venkovní prostor, který je ze tří stran chráněn objektem a ze čtvrté strany je možné ho jednoduše uzavřít bránou. Další výhodou je, že návštěvník je po vstupu do budovy v samotném centru a ke všem funkčním celkům má stejně daleko. V neposlední řadě je to nejblíže k přilehlému parkovišti.

Po stránce architektonické jsme se snažili vytvořit jednotně výtvarně laděný prostor, který bude vytvářet vhodné prezentační prostředí pro velmi designově pestrý sortiment. Využili jsme maximálního uplatnění všech hodnotných architektonických prvků stávající stavby. V interiéru byly částečně očištěny obvodové zdi na režné zdivo a stejně tak byl otryskán vestavěný betonový skelet. Materiály jsou zachovány v jejich původní barevnosti a struktuře. Základní podlahy jsou jednotné ve všech částech budovy a tvoří je cemento-epoxidová stěrka v tmavě šedé barvě a struktuře připomínající beton. Dalšími doplňujícími materiály jsou dřevo, v podobě dubové prkenné podlahy a uplatněné i na stěnách a podhledu, a šedé konstrukce expozitorů, parapetů, stěn apod. Vše je doplněno architektonickým nasvětlením.

Velmi důležitým výtvarným, ale i funkčním prvkem je nové zádveří. V rámci původní dispozice nebylo zádveří ani závětří nijak řešeno. Pro provoz objektu je však takový prostor velmi důležitý. Navrhli jsme proto řešit zádveří v souvislosti s venkovní částí. Tvarově a materiálově jednoduchý objem zádveří je kontrastem k historické průmyslové stavbě. Spolu s reklamním poutačem vytváří dominantu venkovního vstupního prostoru a zároveň místo pro vystavení předváděných výrobků v exteriéru.
Jan Linhart


Prezentační a poradenské centrum moderní domovní techniky Elements nabízí zkušenosti, individuální řešení a komplexní servis zahrnující plánování a konzultace. Najdete zde nejnovější technologie a trendy v oblasti vytápění, instalací, koupelen, kuchyní, obkladů, dlažeb i podlah. Při výběru vystavovaných produktů klade studio důraz na chytrá a energeticky úsporná řešení, nejvyšší kvalitu, atraktivní design i skvělý poměr ceny a výkonu. Součástí stylového showroomu Elements jsou podlahové krytiny švédské značky KÄHRS. 230 m2 vícevrstvé dřevěné podlahy z kolekce Spirit Rugged v dekoru Dub Safari dodala společnost Kratochvíl parket profi, s. r. o. Kromě pokládky lepením k podkladu byla krytina využita na podhledy a zakázkovou výrobu interiérových doplňků. Jednolamelový dekor má mořenou, kouřovou a řezanou strukturu, kterou chrání vrstva přírodního oleje. Dílce o rozměru 1200x125x10,2 mm vynikají nízkou konstrukční tloušťkou, síla nášlapné vrstvy je 1,9 mm. Palubky jsou vybaveny zámkovým spojem s možností pokládky plovoucím způsobem. Nově otevřené klientské centrum Elements najdete v Ostravě.

www.elements-cz.cz
www.kpp.cz

podle podkladů společnosti Kratochvíl parket profi, s. r. o.

Publikováno v časopise Stavba č. 2/2015, str. 44-45

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

  Výrobci/dodavatelé

Bohunická cesta 328/1

664 48 Moravany u Brna

Telefon +420 547 212 811

info@kpp.cz

http://www.kpp.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz