SILO TOWER Olomouc

SILO TOWER Olomouc

(11. 4. 2013) Olomouc bude mít novou dominantu. Jmenuje se SILO TOWER. Stavba unikátního projektu v ulici Litovelské byla dnes slavnostně zahájena. SILO TOWER je součástí širší urbanistické koncepce lokality železniční zastávka Olomouc střed a bude sloužit jako administartivní budova. Autorem návrhu je Studio Zlamal.

 
 
 
 

SILO TOWER Olomouc

Olomouc bude mít novou dominantu. Jmenuje se SILO TOWER. Stavba unikátního projektu v ulici Litovelské byla dnes slavnostně zahájena. SILO TOWER je součástí širší urbanistické koncepce lokality železniční zastávka Olomouc střed a bude sloužit jako administartivní budova. Autorem návrhu je Studio Zlamal.


SILO TOWER je jedinečný hned v několika ohledech. Jedná se o první nástavbu sila tohoto typu v České republice. První z pěti pater je založeno na konstrukci původního sila z roku 1936 (výška 17m). Nová podlaží jsou vynesena železobetonovou konstrukcí. Nevšední vzhled stavby podtrhují atypická hliníková okna, která tvoří celoprosklenou fasádu budovy. Součástí posledního patra je moderní terasa.

Budova nabídne pronájem moderních kancelářských prostorů nejvyšších mezinárodních standardů o celkové ploše 1095 m2 rozložené v pěti podlažích. Kancelářské prostory budou umístěné v prosklené části budovy ve výšce 11. až 15. podlaží s výhledem na celou Olomouc. Maximálně flexibilní uspořádání kanceláří, samostatné kuchyňky a sociální zázemí na každém podlaží, vlastní parkování a další odpovídají požadavkům na podobu kanceláří typu A. V přízemí bude možné využít služby recepce, jednací místnost a lobby.

Investor: Hopr Group a.s.
Autor návrhu: Studio Zlamal - ing. arch. Blanka Zlamalová
Předpokládaný termín dokončení je leden 2014.
Celkový objem investic je vyčíslen na 45 mil. bez DPH.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz