Simon Winstanley Architects: The Houl

Simon Winstanley Architects: The Houl

(5. 4. 2012)

 
 
 
 

Simon Winstanley Architects: The Houl

The Houl, rodinný dům, který získal cenu RIBA za rok 2011, je moderní jednopodlažní „dlouhý dům“, kerý se dobře vpojuje do krajiny, je trvale udržitelný a s nulovou uhlíkovou stopou, čehož dosahuje vysokou úrovní izolace, větráním celého domu rekuperací, využitím vzduchového tepelného čerpadla a větrné turbiny.Architekt: Simon Winstanley Architects
Místo: Dalry, Castle Douglas. DG7 3UB, Skotsko
Stavební inženýr: Asher Associates
Hlavní dodavatel: 3b Construction Ltd.
Krajinářský architekt: Paterson Landscape
Plocha: 182 m2
Realizace: 2009
Foto: Simon Winstanley Architects, Andrew Lee
Vstup do domu je na severovýchodní straně pod krytem střechy, který poskytuje ochranu před větrem. Hlavní místnosti jsou situovány podél hlavní linie pozemku, protože odtud jsou nejlepší vyhlídky přes údolí směrem na západ. Pomocnéobslužné a technické  prostory jsou hlavně v zadní části domu. Sklon střechy nad hlavními pobytovými místnostmi je stejný jako sklon svahu nad domem. Střecha nad zadní částí domu je níž než hlavní střecha a v mělčím úhlu, což umožňuje vnikání ranního slunce do obytných prostor skrze pás horních oken (clerestory). Dům má ocelovo-dřevěnou rámovou konstrukci, stěny jsou z cedrových panelů, střešní krytina z předzvětralého zinku na stojatou drážku. Okna s trojitým zasklením mají dřevěné rámy s přerušením tepelného mostu.

Text: Simon Winstanley ArchitectsZákladní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sustainability

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz