SIRKUS - nové sušické kulturní centrum

SIRKUS - nové sušické kulturní centrum

(4. 10. 2012) (ČTK) - Moderní kino s víceúčelovým sálem, galerii a kavárnu získala Sušice na Klatovsku po zhruba roční kompletní rekonstrunci budovy kina. Na projekt Sušice - S.I.R.K.A. (Sušická regionální kulturní aula) přispěla jedenáctitisícovému městu EU, řekla ČTK ředitelka Sušického kulturního centra Jitka Doubravová. Autorem projektu rekonstrukce a dostavby je architekt Pavel Lejsek z atelieru Šumavaplan, dodavatelem stavby byla strakonická firma ALDAST, spol. s r. o. (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

SIRKUS - nové sušické kulturní centrum

(ČTK) - Moderní kino s víceúčelovým sálem, galerii a kavárnu získala Sušice na Klatovsku po zhruba roční kompletní rekonstrunci budovy kina. Na projekt Sušice - S.I.R.K.A. (Sušická regionální kulturní aula) přispěla jedenáctitisícovému městu EU, řekla ČTK ředitelka Sušického kulturního centra Jitka Doubravová. Autorem projektu rekonstrukce a dostavby je architekt Pavel Lejsek z atelieru Šumavaplan, dodavatelem stavby byla strakonická firma ALDAST, spol. s r. o. (doplněno Stavbaweb).Hlavním důvodem kompletní rekonstrukce byl špatný stav budovy a potřeba digitalizovat kino. Na projekt získalo město téměř 33 milionů korun z EU, podíl Sušice byl zhruba pět milionů.

"Sál s 217 sedadly poslouží především jako kino vybavené moderní technologií, které nabídne pestrý program včetně 3D projekcí, filmových premiér a festivalů. Své místo zde bude mít filmový klub, dokumentární snímky, vzdělávací pořady pro školy, přímé přenosy oper, divadelních představení i sportovních utkání,"
plánuje Doubravová. Kino bude nabízet i odpolední projekce pro seniory a oblíbený projekt Baby kino pro rodiče s malými dětmi. V sále je možné pořádat také divadelní, taneční a hudební představení či audiovizuální pořady.

V objektu je také nová městská galerie. "Naším záměrem je představovat zejména regionální umělce. Kromě výstav připravujeme doprovodné programy, jako jsou přednášky, pořady pro mládež a besedy," uvedla Doubravová. První výstavou v nové galerii je ukázka díla malíře Míly Čelakovského, sušického rodáka.

Slavnostní otevření zrekonstruovaného objektu proběhlo 27. září, galerie se otvřela o den později. Součástí programu byl velký průvod tvořený sušickými kulturními spolky a soubory. Průvod symbolicky propojil všechny součásti nového Sušického kulturního centra, tedy sokolovnu, knihovnu, galerii Branka a kino. Provoz kina zahájila předpremiéra filmu Cesta do lesa, které se zúčastnili hlavní protagonisté snímku - režisér Tomáš Vorel a herci Tomáš Vorel mladší, Jiří Schmitzer, Tomáš Hanák či Bára Schlesingerová.

Doplněno Stavbaweb:
Městské kulturní středisko v Sušici
Fotoreportáž ze slavnostního otevření naleznete
zde.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz