Skladový areál John Deere odvodněn vysokopevnostními žlaby z SMC kompozitu

Skladový areál John Deere odvodněn vysokopevnostními žlaby z SMC kompozitu

(21. 9. 2020) Kombinace žlabů MEARIN PLUS 150 a MEARIN EXPERT 150 je navržena pro odvodnění téměř všech ploch

 
 
 
 

Skladový areál John Deere odvodněn vysokopevnostními žlaby z SMC kompozitu

Odvodnění zpevněných ploch centrálního skladu John Deere v Ovčárech je provedeno převážně systémem MEARIN z vysokopevnostního SMC kompozitu. SMC kompozit, tedy sklolaminátem vyztužený plast, se používá v těch průmyslových odvětvích, které mají vysoké nároky na odolnost a trvanlivost materiálu. Patří mezi ně například letecký a automobilový průmysl. Materiál je stabilní i při značném kolísání teplot a odolný proti chemikáliím.

Kombinace žlabů MEARIN PLUS 150 a MEARIN EXPERT 150 je navržena pro odvodnění téměř všech ploch. Součástí odvodnění jsou také monolitické žlaby z polymerického betonu DM1500, které jsou instalované na nejvíce exponovaných místech. Monolitické žlaby DM vydrží i velkou zátěž až F900 kN a jsou odolné vůči příčným i podélným přejezdům těžkých vozidel. Projekční tým MEA vybral a navrhl řešení pro celkovou délku žlabů cca. 200 bm.

Více o systémech MEARIN najdete ZDE.

podle podkladů společnosti MEA Water Management

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz