Škola v Oslavici

Škola v Oslavici

Oslavice

(26. 2. 2021) David Prudík

   
 
 
 
 

Škola v Oslavici

Objekt sestává z historické budovy školy přibližně z počátku 20. století a dostavby mateřské školy z roku 2014. Historický objekt byl dvoupodlažní, částečně podsklepený se sedlovou střechou. Původní hlavní vstup z jihozápadu již nesloužil jako vstup do školy, ale byl ponechán, nový hlavní vstup je nyní ze severovýchodu. Všechny výplně otvorů byly plastové s dvojitým zasklením. Z jihovýchodní strany byla k objektu dostavěna jednopodlažní mateřská škola. Na zahradě bylo vybudováno dětské hřiště a osazena vzduchová trampolína.


Obec požadovala rozšíření mateřské školy do 2. NP historického objektu a přesunutí dvou tříd základní školy z 2. do 3. NP. Abychom získali prostor pro požadovaný počet žáků základní školy, odstranili jsme sedlovou střechu a vybudovali nástavbu. Začíná nad původní římsou, za kterou částečně ustupuje. Od původní budovy je oddělena a opticky odlehčena svislým laťovým obložením z tepelně upraveného dřeva a zaoblenými rohy. Díky tomu jsme mohli odstranit okapy a svody dešťové vody na nejexponovanějších fasádách. Nová střecha je plochá, sklonitá k severovýchodu a schovaná za atikou. Rastr oken v nástavbě navazuje na rozmístění oken historického objektu. K dosažení prosvětlenosti tříd je střecha poseta střešními okny.

Severovýchodní část objektu, kde se nachází hlavní vstup se šatnami a sociálním zázemím, je opticky scelena laťovým obkladem, který probíhá po celé výšce budovy i přes okenní otvory.
 
Ve dvoře byl odstraněn objekt skladu, na jeho místě je nová polytechnická učebna, francouzskými okny otevřená na krytou terasu.
Fasády budovy jsou provedeny v probarvené bílé omítce, klempířské práce z falcovaného svitkového TiZn. plechu. Okna školy jsou dřevěná, okna polytechnické učebny hliníková.

Autorská zpráva
Foto: Tomáš Picka


Nástavba školy a novostavba polytechnické učebny
Investor:
Obec Oslavice
Autoři, projekt, autorský dozor: David Prudík; spolupráce Terezie Havlíková, Markéta Čermáková
Dětské hřiště, zahrada: M&P architekti, Markéta a Petr Veličkovi

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
49.3407722
15.9907066
Škola v Oslavici

Škola v Oslavici
Oslavice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

26. 2. 2021 22:10:55. Re: Škola v Oslavicích. Jitka
15. 3. 2021 20:13:44. Re: Re: Škola v Oslavicích. Pavel
18. 3. 2021 22:35:21. Re: Re: Re: Škola v Oslavicích. Jitka

 
 
 
 

26. 2. 2021 22:10:55. Re: Škola v Oslavicích. Jitka

  Zarazilo mě, že je sice u školy parkoviště, dokonce i se stáním pro invalidy, ale ke vchodu nevede žádný chodník.

15. 3. 2021 20:13:44. Re: Re: Škola v Oslavicích. Pavel

  Před školou stojí zaražený pilot.

18. 3. 2021 22:35:21. Re: Re: Re: Škola v Oslavicích. Jitka

  :-)
Jestli hrátky s češtinou, tak nejsou piloty jako piloti.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

6. 10. 2022 14:46:02

Re: Elysium spa

Paráda!

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz