Škola v Oslavici

Škola v Oslavici

Oslavice

(26. 2. 2021) David Prudík

   
 
 
 
 

Škola v Oslavici

Objekt sestává z historické budovy školy přibližně z počátku 20. století a dostavby mateřské školy z roku 2014. Historický objekt byl dvoupodlažní, částečně podsklepený se sedlovou střechou. Původní hlavní vstup z jihozápadu již nesloužil jako vstup do školy, ale byl ponechán, nový hlavní vstup je nyní ze severovýchodu. Všechny výplně otvorů byly plastové s dvojitým zasklením. Z jihovýchodní strany byla k objektu dostavěna jednopodlažní mateřská škola. Na zahradě bylo vybudováno dětské hřiště a osazena vzduchová trampolína.


Obec požadovala rozšíření mateřské školy do 2. NP historického objektu a přesunutí dvou tříd základní školy z 2. do 3. NP. Abychom získali prostor pro požadovaný počet žáků základní školy, odstranili jsme sedlovou střechu a vybudovali nástavbu. Začíná nad původní římsou, za kterou částečně ustupuje. Od původní budovy je oddělena a opticky odlehčena svislým laťovým obložením z tepelně upraveného dřeva a zaoblenými rohy. Díky tomu jsme mohli odstranit okapy a svody dešťové vody na nejexponovanějších fasádách. Nová střecha je plochá, sklonitá k severovýchodu a schovaná za atikou. Rastr oken v nástavbě navazuje na rozmístění oken historického objektu. K dosažení prosvětlenosti tříd je střecha poseta střešními okny.

Severovýchodní část objektu, kde se nachází hlavní vstup se šatnami a sociálním zázemím, je opticky scelena laťovým obkladem, který probíhá po celé výšce budovy i přes okenní otvory.
 
Ve dvoře byl odstraněn objekt skladu, na jeho místě je nová polytechnická učebna, francouzskými okny otevřená na krytou terasu.
Fasády budovy jsou provedeny v probarvené bílé omítce, klempířské práce z falcovaného svitkového TiZn. plechu. Okna školy jsou dřevěná, okna polytechnické učebny hliníková.

Autorská zpráva
Foto: Tomáš Picka


Nástavba školy a novostavba polytechnické učebny
Investor:
Obec Oslavice
Autoři, projekt, autorský dozor: David Prudík; spolupráce Terezie Havlíková, Markéta Čermáková
Dětské hřiště, zahrada: M&P architekti, Markéta a Petr Veličkovi

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
49.3407722
15.9907066
Škola v Oslavici

Škola v Oslavici
Oslavice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

26. 2. 2021 22:10:55. Re: Škola v Oslavicích. Jitka
15. 3. 2021 20:13:44. Re: Re: Škola v Oslavicích. Pavel
18. 3. 2021 22:35:21. Re: Re: Re: Škola v Oslavicích. Jitka

 
 
 
 

26. 2. 2021 22:10:55. Re: Škola v Oslavicích. Jitka

  Zarazilo mě, že je sice u školy parkoviště, dokonce i se stáním pro invalidy, ale ke vchodu nevede žádný chodník.

15. 3. 2021 20:13:44. Re: Re: Škola v Oslavicích. Pavel

  Před školou stojí zaražený pilot.

18. 3. 2021 22:35:21. Re: Re: Re: Škola v Oslavicích. Jitka

  :-)
Jestli hrátky s češtinou, tak nejsou piloty jako piloti.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz