Školka v Lysé nad Labem

Školka v Lysé nad Labem

(7. 9. 2018) Spirála částečně zapuštěná do terénu

   
 
 
 
 

Školka v Lysé nad Labem

Město Lysá nad Labem se rozhodlo zvětšit kapacitu mateřské školky v ulici Brandlova výstavbou nové budovy na pozemku školky.

Budova se ztrácí i vystupuje z okolního terénu a vytváří hravý prostor v kontextu stávající zahrady. Poetická a zároveň geometricky přesná spirála, která je z části zapuštěna do terénu, poskytuje prostory pro 25 dětí. Její využití je díky originálnímu tvaru mnohostranné a flexibilní: dětské hřiště je tvořeno samotnou budovou. Na hřiště – zahradu navazují interiéry školky včetně umýváren a společných prostor. Zahrada je přístupná bez zbytečných bariér a podněcuje tak dětskou hravost.


AUTOR: MS architekti s.r.o.
ZADAVATEL: Město Lysá nad Labe, mateřská školka v Lysé nad Labem, Brandlova ulice
REALIZACE: 2012

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz