Skupina Zumtobel dodala osvětlení pro nový most Pelješac v Chorvatsku

Skupina Zumtobel dodala osvětlení pro nový most Pelješac v Chorvatsku

(10. 8. 2022) Svítidla pocházejí od značky Thorn, řídicí hardware a software zajistil Zumtobel

   
 
 
 
 

Skupina Zumtobel dodala osvětlení pro nový most Pelješac v Chorvatsku

Skupina Zumtobel je dodavatelem osvětlení pro nový most Pelješac, který byl v úterý 26. července slavnostně otevřen v Chorvatsku. Most na chorvatský poloostrov Pelješac osvětluje celkem více než 2000 svítidel značky Thorn, jejichž elektronické řízení má na starosti hardware a software značky Zumtobel.

Skupina Zumtobel dodala pro nový most v jihovýchodním Chorvatsku nejmodernější osvětlovací systémy. Vozovku osvětluje 812 svítidel Isaro Pro od značky Thorn, zatímco ve vnitřním tunelu vytváří optimální světelné podmínky pro práci údržbářů soustava 1312 svítidel AquaforcePro, rovněž od značky Thorn. Značka Zumtobel byla pověřena návrhem a dodávkou řídicího hardwaru a softwaru.

Nový lanový most se šesti pylony má délku 2404 metrů a šířku 24 metrů a dokáže odolat větrům o rychlosti až 180 km/h. Pozoruhodná stavba spojuje region Dubrovníku na jihovýchodě země s ostatními částmi Chorvatska, aby usnadnila a zrychlila cestování turistům i místním obyvatelům, kteří tak nemusejí ztrácet čas průjezdem přes Bosnu a Hercegovinu. Z celkových nákladů 526 milionů eur na výstavbu pelješského mostu uhradila více než dvě třetiny Evropská unie.

podle podkladů společnosti Zumtobel

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz