Smuteční síň Roudnice

Smuteční síň Roudnice

(8. 8. 2011) Ateliér Mimosa architekti nás zaujal svými pracemi. Z dosud nepublikovaných projektů uvádíme jeho soutěžní projekt na Smuteční síň v Roudnici nad Labem z roku 2010.

 
 
 
 

Smuteční síň Roudnice

Ateliér Mimosa architekti nás zaujal svými pracemi. Z dosud nepublikovaných projektů uvádíme jeho soutěžní projekt na Smuteční síň v Roudnici nad Labem z roku 2010.

Smuteční síň je spojnicí světa živých a mrtvých, poslední zastávkou na cestě životem.

Návrh v symbolické rovině představuje tyto dva světy – na jedné straně proměnlivost a shon života, na straně druhé posmrtný klid a mír, protínající se v jediném bodě.
Tato dualita vzniká rozdělením pozemku na dvě části rozdílnou úpravou zeleně. Na jedné straně rozmanitá parková úprava definuje různé cesty vedoucí k objektu smuteční síně, a představuje tak různé životní cesty vedoucí pouze k jednomu cíli, na druhé straně střízlivá parková úprava – sad – s pravidelným rastrem stromů.
Nad hranicí mezi oběma prostředími je umístěno zastřešení nesené dvojicí mohutných podnoží reprezentující předěl mezi oběma světy a jedinou cestu mezi nimi.
Zeleň je zde motivem, který oba světy prostorově definuje, má uklidňující efekt a symbolizuje kontinuitu v čase.


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz