SOA: Ferme Darwin - vertikální městská farma

SOA: Ferme Darwin - vertikální městská farma

(16. 11. 2012) Kanceláře SOA a holdUP se spojily k vytvoření místa, kde se bude míchat kultura s agrikulturou, kde se budou hudební, vzdělávací a umělecké programy konat uvnitř městské vertikální farmy s přirozenou vegetací.

 
 
 
 

SOA: Ferme Darwin - vertikální městská farma

Kanceláře SOA a holdUP se spojily k vytvoření místa, kde se bude míchat kultura s agrikulturou, kde se budou hudební, vzdělávací a umělecké programy konat uvnitř městské vertikální farmy s přirozenou vegetací.Místo: Bordeaux, Francie
Klient: Darwin Ecosysteme
Architekti
:
SOA & holdUP
Program: vertikální farma, hudební scéna & vzdělávací galerie (ve výstavbě)
Podlahová plocha: 2800 m2
Rozpočet: 1 620 000 €
Konstrukce a technologie: Courtirey
Vizualizace, výkresy: SOA


Toto téma firmu nesmírně zajímá. Projekt je umístěn do zbytků Neilových kasáren a budou v něm v přízemí prostory pro výstavy, divadlo a zázemí galerie. Nad přízemním soklem je skládaná lehká ocelová modulární konstrukce s mnoha rostlinnými kulturami, které jako by se vznášely nad probíhajícím programem. Samotná budova se stane součástí výuky, neboť návštěvníci tu budou moci pozorovat proces vzniku potravin v celém životním cyklu. Kromě vyšší zaměstnanosti a biologicky inteligentních zemědělských metod si projekt klade za cíl také poskytnout model pro budoucnost, kde výroba "zelené" energie může koexistovat s našimi sociologickými potřebami. Adaptabilní systém realizuje recyklační proces šetřící vodu, bohatě a efektivně využívá solární energii a trvale udržitelnou produkci potravin, která výrazně snižuje nároky na dopravu a na další zdroje. 


 
 

vstupní podlaží 1. NP 2. NP
půdorysy / vstupní podlaží  - 1. patro - 2. patro


řez
řez


 

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sustainability

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

17. 1. 2022 23:24:11

Re: Re: FN Ostrava.

Mimina?

17. 12. 2021 15:41:37

Re: Česká města se jednoznačně shodla na potřebě okamžité úpravy...

Pamatuju si, jak těsně po revoluci probíhala diskuse o potřebě novýho stavebního zákona. Bavili jsme se o tom, že potřebujeme zákon logickej, přehlednej, stručnej, funkční. Padl názor, že jeden z nejlepších systémů stavebního práva má Bavorsko, navíc je nám kulturně a historicky blízký. Nabízí se tedy řešení prostě bavorský právo převzít a přizpůsobit. Vypadalo to tenkrát v tý euforii, že to je logická cesta a že po ní půjdeme. Pak do toho vstoupily ty naše obvyklý komplexy z "cizáků", malost, neschopnost inspirovat se tam, kde věci fungují, potřeba prosadit si svoje zájmy a zájmečky, potřeba vyšlapat si tu svojí jedinečnou českou cestičku, přece nám někdo nebude radit... Výsledkem byl stavební zákon horší a delší, než byl ten socialistickej. A od tý doby je k horšímu každá další změna. Ja to k pláči, vůbec se městům nedivím. Stát za třicet let demokracie a slibů o zeštíhlení a racionalizaci svých funkcí nabobtnal do obludných rozměrů a zdá se, že není moci, která by s tím něco dokázala udělat. Ideály maximální svobody nejen jednotlivce, ale i obcí a (mikro)regionů, vzaly dávno za svý. Aktuální stavební zákon má 335 paragrafů, 142 stran. Ten předchozí měl paragrafů 198, stran 95. Socialistickej stavební zákon měl 145 paragrafů a 52 stran. Není výmluvnějšího svědectví o tom, kam tahle země směřuje, v přímým rozporu se sliby a proklamacemi každý další politický garnitury. A já se ptám spolu s klasikem a Vávrou: "Musí to bét, Maryšo?!"

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz