SOA: Ferme Darwin - vertikální městská farma

SOA: Ferme Darwin - vertikální městská farma

(16. 11. 2012) Kanceláře SOA a holdUP se spojily k vytvoření místa, kde se bude míchat kultura s agrikulturou, kde se budou hudební, vzdělávací a umělecké programy konat uvnitř městské vertikální farmy s přirozenou vegetací.

 
 
 
 

SOA: Ferme Darwin - vertikální městská farma

Kanceláře SOA a holdUP se spojily k vytvoření místa, kde se bude míchat kultura s agrikulturou, kde se budou hudební, vzdělávací a umělecké programy konat uvnitř městské vertikální farmy s přirozenou vegetací.Místo: Bordeaux, Francie
Klient: Darwin Ecosysteme
Architekti
:
SOA & holdUP
Program: vertikální farma, hudební scéna & vzdělávací galerie (ve výstavbě)
Podlahová plocha: 2800 m2
Rozpočet: 1 620 000 €
Konstrukce a technologie: Courtirey
Vizualizace, výkresy: SOA


Toto téma firmu nesmírně zajímá. Projekt je umístěn do zbytků Neilových kasáren a budou v něm v přízemí prostory pro výstavy, divadlo a zázemí galerie. Nad přízemním soklem je skládaná lehká ocelová modulární konstrukce s mnoha rostlinnými kulturami, které jako by se vznášely nad probíhajícím programem. Samotná budova se stane součástí výuky, neboť návštěvníci tu budou moci pozorovat proces vzniku potravin v celém životním cyklu. Kromě vyšší zaměstnanosti a biologicky inteligentních zemědělských metod si projekt klade za cíl také poskytnout model pro budoucnost, kde výroba "zelené" energie může koexistovat s našimi sociologickými potřebami. Adaptabilní systém realizuje recyklační proces šetřící vodu, bohatě a efektivně využívá solární energii a trvale udržitelnou produkci potravin, která výrazně snižuje nároky na dopravu a na další zdroje. 


 
 

vstupní podlaží 1. NP 2. NP
půdorysy / vstupní podlaží  - 1. patro - 2. patro


řez
řez


 

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sustainability

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz