ČSOB a město Hradec Králové se dohodly

ČSOB a město Hradec Králové se dohodly

(31. 3. 2020) na posunu původního termínu pro vybudování lávky u nové regionální bankovní centrály o čtyři roky a měsíc

   
 
 
 
 

ČSOB a město Hradec Králové se dohodly

Tato dohoda umožní vyřešit zpoždění výstavby lávky, které je způsobeno městem. Lávka měla být podle původních plánů nyní již hotová.

Ze strany ČSOB jde o vstřícný krok, kterým město získalo potřebný čas pro oba možné způsoby řešení – jak pro vybudování lávky podle současné projektové dokumentace, tak pro případnou přípravu zcela nového projektu lávky, včetně architektonické soutěže. Více než čtyřletý odklad dává městu bezpochyby bezpečný prostor pro výstavbu i se zohledněním nutných správních procesů a postupů při zadávaní veřejných zakázek.

Budova ČSOB se staví i v současné náročné době podle původního harmonogramu, dle kterého by v ní měla od roku 2021 pracovat více než tisícovka lidí. Dohodě s Hradcem Králové na posunu termínu předcházelo složité projednávání a návrhy úprav prostranství, které umožní zpřístupnění budovy ČSOB i bez vybudovaného předmostí. Zároveň bylo nutné nově zkoordinovat investiční záměry a související správní procesy tak, aby město mohlo vybudovat lávku i v pozdějším termínu. Vše se podařilo zdárně projednat a schválit a tím otevřít cestu k úspěšnému řešení.

ČSOB je přesvědčena o tom, že lávka přes Labe i její nová budova budou významným impulsem pro rozvoj lokality Aldis jako atraktivní součásti vnitřního města.
tisková zpráva ČSOB

Související články:
Hradec Králové má dohodu s ČSOB o lávce  4.3.2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz