Socialbakers Karlín

Socialbakers Karlín

Forum Karlín. Pernerova 676/53, Praha 8 - Karlín

(24. 8. 2017) Ateliér D3A 

   
 
 
 
 

Socialbakers Karlín

Kanceláře Socialbakers, mladé expandující firmy zabývající se statistikou a analýzou sociálních sítí, jsou ve třetím a čtvrtém podlaží budovy Forum Karlín - stavby z dílny Ricardo Bofilla. Návrh je v kontrastu vůči korporátnímu prostředí budovy - hned od vstupního laminátového tunelu je zřejmé, že jde o trochu jiné kanceláře. Řešení je výslednicí snahy o nekonformní prostředí a pečlivě zvažovaných investic z cílového rozpočtu.
Dvě podlaží spojená novým otvorem se schodištěm nabízí 300 pracovních míst se zázemím pro mezinárodní tým Socialbakers. Namísto dvojitých podlah a podvěsného podhledu jsou tu broušený beton a přiznané instalace. Vnitřní „ulice“ s ambientním osvětlením propojuje jednotlivé departmenty po obvodu. Jejich vymezení je naznačeno buňkami jednacích místností, s barevností příslušných sociálních sítí. Přirozeným centrem je kavárna na podiu za recepcí. V návrhu je podprahově obsaženo téma komunikace, zosobněné jednak námořními kontejnery, surovými autentickými artefakty světových moří, hostící kuchyňky, servery a relax prostory. A jednak v autorských konceptuálních dílech Petry Skořepové. Obvodové betonové stěny jsou pojednány žlutým válečkem. Nábytek a vybavení je kombinací bazarového výběru židlí, perských koberců, a autorským nábytkem D3A z barevných jeklů a přepravek.

Autorská zpráva
Stavba byla zařazena mezi nominace České ceny za architekturu 2016


Autoři: D3A spol. s r. o. – Ing. arch. Tomáš Prouza, Ing. arch. Eva Macková; AED project a.s. – Ing. Martin Rus, Lukáš Huser

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz