Solara zavádí na trh pojem „střešní dveře“

Solara zavádí na trh pojem „střešní dveře“

(8. 11. 2019) Chytré řešení vstupu na terasu a pohodlné střešní dveře znamenají tepelněizolační prvek, kterým prosvětlíte a otevřete přístupovou cestu na střechu

   
 
 
 
 

Solara zavádí na trh pojem „střešní dveře“

Terasa na ploché střeše, střešní záhony, městské včelaření, relaxační zóny mezi střechami – to je krásné využití volného a svobodného prostoru mezi střechami, které má již v dnešní době mnoho zajímavých podob. „Mám takové prostory rád, cítím se tam dobře. Je mým pracovním koníčkem vyvíjet a vyrábět prosklené střešní výstupy a zavádíme na trh pojem ‚střešní dveře‘. V žertu ale vlastně popravdě uvádím, že takto zpřístupněné prostory nadchnou romantiky i developery. Jedni si to užijí a druzí vydělají,” říká Jakub Formánek za vedení firmy Solara, českého výrobce střešních oken.

Chytré řešení vstupu na terasu a pohodlné střešní dveře znamenají tepelněizolační prvek, kterým prosvětlíte a otevřete přístupovou cestu na střechu. Získáte tím příjemný sklon schodiště a požadovanou šířku vhodnou pro každodenní užívání. „Žádné žebříky a skorožebříky. Vyvíjeli jsme skutečné dlouhodobé řešení pro moderní domy s plochou střechou i pro stavby se šikmou taškovou střechou. Pro pány v klobouku i dámy na podpatcích. Na trh jsme po několikaletém vývoji uvedli dva typové výrobky, které řeší komfortní cestu na střešní terasu,” doplňuje Jakub Formánek. Jde o posuvné střešní dveře a výklopné střešní dveře. 

Posuvné, či výklopné střešní dveře Solara?
Obě koncepce celoprosklených střešních dveří Solara umožní projít střechou po schodišti s příjemným sklonem, dostatkem podchozí výšky a čistým průchodem šířky do 800 mm. Tím se zároveň celý prostor plně prosvětlí. Délka typových střešních dveří je 3,4 m, ve zkráceném provedení pak 2,8 m. Součástí podkladů Solara je i doporučený návrh schodišťového ramene a tvar ostění.

„Ty dva výrobky se liší v několika technických parametrech. Přednostmi posuvného řešení je například možnost manuálního ovládání, přímého výstupu ze schodiště či možnost rozšíření plochy o fixní zasklení. Přednostmi výklopného řešení je úspora místa na terase, menší spád pro odvod dešťové vody či volba výstupu ze schodiště do levé nebo pravé strany,” uvádí Jakub Formánek. 

Technika a design typových střešních dveří Solara
Střešní dveře Solara jsou osazené designovým celopřesahovým sklem, mají možnost plné sestavy elektroovládání včetně plně integrovaných, skrytých elektrootvíračů, senzoru vítr-déšť a bezpečnostního čidla, záložního zdroje a dalších užitečných komponentů. Obvodový límec je připravený pro přímé napojení krytiny z PVC nebo taškové. Střecha je tepelně nejvíce namáhaným místem domu v zimních i letních výkyvech. Tepelněizolační zpracování zde musí být výborné – trojsklo, zdvojené těsnění mezi rámem a křídlem a velmi teplý sendvič rámu střešních dveří patří do základního provedení.

Fotogalerii referencí najdete na solara.cz/reference. Využít můžete také poradenství ke střešním dveřím na obchod@solara.cz či tel. 602 176 036, kde se dozvíte detaily třeba o možnostech fungujícího napojení plochy pochozí terasy a jejího správného odvodnění.

podle podkladů firmy Solara, s. r. o.


Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

8. 11. 2019 14:52:07. Re: Solara zavádí na trh pojem „střešní dveře“. Kamil

  To je ale novinka... pouhých 20 let po Veluxu! :-D

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.