Soubor rodinných domů

Soubor rodinných domů

ulice Hatě, Brno - Ivanovice

(25. 5. 2020) studio AEIOU

   
 
 
 
 

Soubor rodinných domů

V mírném svahu na okraji Brna se nachází typická zástavba příměstských rodinných domů. Urbanistické řešení 24 novostaveb bylo založeno na rastru, který zajistil ekonomicky výhodné uspořádání parcel při maximální prostupnosti územím. Jednotlivé parcely jsou uspořádány pomocí systému šachovnice – dvojdomky a trojdomky se střídají s domy solitérními. Orientace zástavby respektuje a v nejvyšší míře využívá oslunění a pohledové osy.
Soubor tvoří tři typy domů, založené na modulu 3 x 3 m. Každý další typ vzniká přidáváním modulů s různými funkcemi, což umožňuje vytvářet i kryté plochy nebo terasy. Přidané objemy na místo teras mohou být obloženy různými materiály, základní matice průčelí domů v ulicích přitom zůstává. Zachovali jsme tak sjednocující prvek celého obytného souboru, avšak možnost individuálních částečných venkovních úprav na fasádě byla zajištěna.
Základním typem zástavby je nepodsklepený řadový dům typ C, v jehož přízemí se nachází vstupní hala, toaleta se sprchou, technické zázemí, na které navazuje kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem. Součástí přízemí je také garáž s jedním parkovacím stáním. V patře jsou tři ložnice, koupelna a šatna.
Autorská zpráva
Foto: Martin Zeman


 

Autoři: studio AEIOU s.r.o. – Ing. arch. Jan Vojtíšek, Ing. Jakub Staník; spoluautor Ing. arch. Bořek Knytl; spolupráce Ing. arch. Tamara Bemerová, Ing. Nikola Levá, Ing. Tomáš Pevný
Hlavní dodavateél stavby: ESOX, spol. s r.o., DIRS Brno s.r.o.
Zastavěná plocha domu A je 160 m², B 145 m² a C 130 m².

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz