Soubor rodinných domů

Soubor rodinných domů

ulice Hatě, Brno - Ivanovice

(25. 5. 2020) studio AEIOU

   
 
 
 
 

Soubor rodinných domů

V mírném svahu na okraji Brna se nachází typická zástavba příměstských rodinných domů. Urbanistické řešení 24 novostaveb bylo založeno na rastru, který zajistil ekonomicky výhodné uspořádání parcel při maximální prostupnosti územím. Jednotlivé parcely jsou uspořádány pomocí systému šachovnice – dvojdomky a trojdomky se střídají s domy solitérními. Orientace zástavby respektuje a v nejvyšší míře využívá oslunění a pohledové osy.
Soubor tvoří tři typy domů, založené na modulu 3 x 3 m. Každý další typ vzniká přidáváním modulů s různými funkcemi, což umožňuje vytvářet i kryté plochy nebo terasy. Přidané objemy na místo teras mohou být obloženy různými materiály, základní matice průčelí domů v ulicích přitom zůstává. Zachovali jsme tak sjednocující prvek celého obytného souboru, avšak možnost individuálních částečných venkovních úprav na fasádě byla zajištěna.
Základním typem zástavby je nepodsklepený řadový dům typ C, v jehož přízemí se nachází vstupní hala, toaleta se sprchou, technické zázemí, na které navazuje kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem. Součástí přízemí je také garáž s jedním parkovacím stáním. V patře jsou tři ložnice, koupelna a šatna.
Autorská zpráva
Foto: Martin Zeman


 

Autoři: studio AEIOU s.r.o. – Ing. arch. Jan Vojtíšek, Ing. Jakub Staník; spoluautor Ing. arch. Bořek Knytl; spolupráce Ing. arch. Tamara Bemerová, Ing. Nikola Levá, Ing. Tomáš Pevný
Hlavní dodavateél stavby: ESOX, spol. s r.o., DIRS Brno s.r.o.
Zastavěná plocha domu A je 160 m², B 145 m² a C 130 m².

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

6. 10. 2022 14:46:02

Re: Elysium spa

Paráda!

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz