Soutěž Mladý obal zaměřená na mladé designéry je v plném proudu!

Soutěž Mladý obal zaměřená na mladé designéry je v plném proudu!

(6. 2. 2013) Soutěž určená začínajícím designérům do 30 let z celého světa vyhlašuje v roce 2013 již poosmnácté nové téma, tím letošním je STÁRNUTÍ.
Navrhněte obal, který seniorům pomůže překonávat každodenní nesnáze a usnadní jim cestu k plnohodnotnému, aktivnímu stáří. Soutěžící se mohou přihlašovat ve dvou kategoriích, vítěz získá 30 000 Kč. Uzávěrka je 15. března 2013.

 
 
 
 

Soutěž Mladý obal zaměřená na mladé designéry je v plném proudu!

Soutěž určená začínajícím designérům do 30 let z celého světa vyhlašuje v roce 2013 již poosmnácté nové téma, tím letošním je STÁRNUTÍ.
Navrhněte obal, který seniorům pomůže překonávat každodenní nesnáze a usnadní jim cestu k plnohodnotnému, aktivnímu stáří. Soutěžící se mohou přihlašovat ve dvou kategoriích, vítěz získá 30 000 Kč. Uzávěrka je 15. března 2013.


Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) žije dnes na Zemi 605 miliónů lidí starších 60 let. Od roku 1980 vzrostl jejich počet dvojnásobně a do roku 2050 by měl překročit 2 miliardy, což bude představovat jednu pětinu celkové populace planety. Počet obyvatel starších 80 let se ve stejné době dokonce zečtyřnásobí. Z pohledu designérů, kteří navrhují předměty každodenní potřeby, se jedná o výzvu i zodpovědnost zároveň.

Kdo jsou dnešní senioři a jak se jim žije? Co jim ztěžuje život a co jim chybí? Soutěž Mladý obal 2013 přichází na sklonku podzimu s novým tématem, jehož cílem je připomenout začínajícím designérům sociální dimenzi jejich profese. Úkolem soutěžících je zamyslet se nad obtížemi, které s sebou období stárnutí přináší, a nad způsoby, jakými je může designér pomoci řešit. Plné znění soutěžních propozic je dostupné na webových stránkách soutěže www.mlady-obal.cz.

Soutěž je určena všem designérům do 30 let. Účastníci soutěží ve dvou věkových kategoriích, vítěz získá 30 000 Kč. Uzávěrka je 15. března 2013.

Soutěžní práce budou přijímány ve dvou skupinách

  1.     Studenti vyšších odborných a vysokých škol a designéři do 30 let
  2.     Studenti středních škol

Porota soutěže bude hodnotit především: inovativnost a kreativitu, ergonomii obalu, funkčnost, snadnou manipulaci (obal by měl dokonale fungovat, aby ho snadno otevřel i starší člověk nebo dítě), ekologický aspekt, originalitu, konstrukční nápaditost, kvalitní úroveň prezentace. Soutěžící odevzdá svoji soutěžní práci formou funkčního modelu v měřítku 1:1, tedy práce musí být funkční maketou, pokud je otvírací, musí se dát otevřít.

Soutěž vyhlašuje od roku 1996 společnost Model Obaly, od roku 2009 ji organizuje CZECHDESIGN.CZ. V loňském roce se do soutěže přihlásilo téměř 900 lidí z více než 40 zemí světa.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz