Soutěž o podobu kašny v Třebíči vyhrál pražský ateliér

Soutěž o podobu kašny v Třebíči vyhrál pražský ateliér

(16. 8. 2018) Autorem vítězného návrhu jsou H3T Architekti

   
 
 
 
 

Soutěž o podobu kašny v Třebíči vyhrál pražský ateliér

(ČTK) - Architektonickou soutěž na podobu kašny na třebíčském Karlově náměstí vyhrál pražský ateliér H3T architekti s. r. o. Porota ocenila transparentnost a lehkost navrhované konstrukce a zároveň její nepřehlédnutelnost. Soutěž připravila radnice ve spolupráci s Českou komorou architektů, která výsledky zveřejnila na svém webu. Kašna v hodnotě kolem čtyř milionů korun bude postavena v rámci plánované obnovy náměstí.

Místostarostka Marie Černá (Třebíč můj domov), která byla členkou poroty, už dřív uvedla, že hodnotícím kritériem bude i ekonomika provozu kašny. Vítězný návrh to podle porotců splňuje. Má podobu subtilního kruhu takřka levitujícího nad náměstím, kde stěnu kašny vytváří až proud vody. Porota ho označila za urbánní šperk.

Do soutěže vyhlášené na jaře bylo podle jejího koordinátora Jaroslava Hulína přihlášeno 27 návrhů. Odměna pro vítěze je 80.000 korun. Druhý v soutěži skončil návrh Adama Hudce a třetí návrh atelieru DISprojekt, s. r. o. Jejich odměna v soutěži je 60.000 respektive 40.000 korun.

Rekonstrukci Karlova náměstí připravuje Třebíč intenzivně poslední tři roky v souvislosti s nutností výměny inženýrských sítí pod náměstím. Brněnský atelier RAW pro město zpracoval studii, ve které navrhl umístit na náměstí i dvě kašny. Ve východní části náměstí by mohla mít kašna historizující podobu odpovídající původní kašně z 19. století. Podobu kašny v západní části náměstí řešila architektonická soutěž.

Související články:
Podobu třebíčské kašny bude řešit architektonická soutěž  26.3.2018
Nové úpravy Karlova náměstí v Třebíči  27.9.2012
Třebíč přestaví Karlovo náměstí. Nebude to ani revoluce, ani exhibice  

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

 
 
 
 

16. 8. 2018 14:45:39. Re: Soutěž o podobu kašny v Třebíči vyhrál pražský ateliér. LB

  Možná dobrý nápad, ale do centrální polohy náměstí nepatří. Tato hříčka, kašna - nekašna, ojekt - neobjekt, nesmyslně ničí prostor velkého náměstí a zabírá místo pro chybějící dominantu. Snad někde koutě ....

19. 8. 2018 09:48:02. Re: Soutěž o podobu kašny v Třebíči vyhrál pražský ateliér. Jitka

  Tahle kašna je hravá, její tvar určuje vítr a určitě se bude líbit hlavně dětem. Jen by mě zajímalo, jak je vyřešen její zimní provoz. Jak bude vypadat, až voda nepoteče, a jestli je počítáno s váhou rampouchů.

23. 8. 2018 17:44:42. Re: Re: Soutěž o podobu kašny v Třebíči vyhrál pražský ateliér. Jadran

  Nejste trochu přízemní? Snad byste od tvůrčích umělců nechtěla, aby se zabývali podobnými prkotinami. Na vizualizaci to vypadá pěkně a to stačí. O tom ony slavné architektonické soutěže jsou. A že to ve finále nebude fungovat? Že to bude stát třikrát tolik? To už kreativce nezajímá, hlavně když budou "lidi" čumět, aspoň ze začátku.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz