Soutěž pro mladé architekty Multi-Komfortní dům Saint-Gobain zná své vítěze

Soutěž pro mladé architekty Multi-Komfortní dům Saint-Gobain zná své vítěze

(21. 12. 2020) Letošním úkolem bylo navrhnout udržitelný rozvoj města Saint-Denis v severní části metropolitní oblasti Paříže

 
 
 
 

Soutěž pro mladé architekty Multi-Komfortní dům Saint-Gobain zná své vítěze

Mezinárodní soutěž Multi-Komfortní dům Saint-Gobain je určena studentům architektury a stavebního inženýrství. Letošním úkolem bylo navrhnout udržitelný rozvoj města Saint-Denis v severní části metropolitní oblasti Paříže. Dva vítězné týmy z České republiky získaly kromě finanční odměny i účast v mezinárodním kole v Paříži, kde své návrhy představí v konkurenci dalších 58 týmů z celého světa.

Výzvou letošního ročníku bylo přeměnit reálnou industriální zónu v Saint-Denis ve Francii a navrhnout revitalizaci této oblasti. Nově navržená lokalita měla mít obytnou, vzdělávací i rekreační funkci a současně respektovat historii daného místa.

Letošní, již 16. ročník soutěže, byl v mnohém jiný než předcházející ročníky. Soutěžící studenti programu Architektura a stavitelství Fakulty stavební ČVUT v Praze a Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci měli možnost odborné porotě své návrhy osobně představit a zodpovědět dotazy porotců. Tuto možnost v minulých letech studenti neměli, odborná porota hodnotila pouze odevzdané návrhy. Hodnocení se uskutečnilo formou online prezentace, jak to vyžadují aktuální podmínky.

Nejlepší ocenění od odborné poroty získal tým studentů z Fakulty stavební ČVUT v Praze, jmenovitě Jiří Petrželka a Kristýna Klůsová, kteří kromě finanční odměny 40 000 Kč získali i postup do mezinárodního finále, které se bude konat v červnu 2021 v Paříži. Na druhém místě se umístila Natálie Pěgřímková ze stejné fakulty, která vyhrála 30 000 Kč, a která rovněž bude mít možnost porovnat svůj návrh na mezinárodním finále soutěže s dalšími týmy z celého světa. Kromě evropských států jsou ve finále zastoupeny i mimoevropské státy, např. Mexiko, Jihoafrická republika nebo Jižní Korea. Na třetím místě skončil tým opět z Fakulty stavební ČVUT v Praze, Nikola Puchelová a Jan Krsek, kteří získali odměnu 20 000 Kč. 


Všechny tři týmy jsou nejen ze stejné fakulty, ale dokonce I ze stejného atelieru, kde student pracují pod vedením Ing. Arch. Josefa Smoly a kol. Každý z odevzdaných soutěžních projektů byl odměněn poukázkou v hodnotě 2 000 Kč na spotřební zboží a věcnou odměnou.

podle podkladů společnosti Saint-Gobain

Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

23. 12. 2020 15:41:34. Re: Soutěž pro mladé architekty Multi-Komfortní dům Saint-Gobain... Radomíra Sedláková

  Je to skvělý úspěch. Jen v tiskové zprávě je "drobná" chybička - ateliér Josefa Smoly je ze Stavební fakulty ČVUT.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz