Špetka Asie na Žižkově

Špetka Asie na Žižkově

Praha - Žižkov

(26. 2. 2021) Iva Hájková

   
 
 
 
 

Špetka Asie na Žižkově

Atmosféra prvorepublikového bytu se na přání majitelky měla nést v duchu etno a boho stylu. Česká elegance z první poloviny 20. století se tedy prolnula s trochou Asie a vznikl nadčasový a neokázalý byt v pastelových tónech.


Dispozičně je řešen jako 3+kk. Od hlavního obytného prostoru je možné skleněnou stěnou oddělit pracovnu, kde se nachází sklopná postel. Obývací pokoj je pojat jako zenové místo k poslechu hudby a relaxaci. Další součástí bytu je šatna, dětský pokoj a koupelna s oddělenou toaletou.

Klidnou a exotickou atmosféru vykreslují detaily. Příkladem je unikátní stůl, který představuje vodní hladinu. Vyřezán byl do organického tvaru, vyroben je z několika vrstev překližky. Díky skleněným nohám jakoby levituje nad zemí. Ke stolu přidala Iva Hájková židle z lýka, na stěně je kámen statuarieto, který do interiéru přináší luxus a vyjadřuje skálu u jezera. Nad stolem svítí prvorepublikový mosazný lustr. Místo křišťálu jsou na něm zavěšeny skleněné korálky.

Byt je nenáročný na údržbu. Většinu věcí designérka ukryla ve vestavbách a skryté šatně. Převážná část vybavení bytu je řešena jako atyp. Na míru se vyráběly i úchytky, nožičky, kování, kuchyňská skříňka na digestoř, skrytá nika za mramorovým obkladem stěny či panty. Vše je z broušené mosazi, která odkazuje na doby dávno minulé.
 
Na podlaze je italská terazzová dlažba o tloušťce 3 cm. Použita byla i místo parapetů. Bezrámové dveře ponechávají v chodbě nerušenou atmosféru. Za zrcadlem se schovává elektrické zázemí. Byt byl doplněn reprosoustavou českého výrobce, která doplňuje materiálovou a barevnou skladbu.

Spolupráce probíhala v průběhu celého projektu kreativně – na začátku bylo nadšení z myšlenky a hlavního konceptu, poté vznikl prostor pro další nápady. Vzhledem k důvěře mezi investorem a designérkou prošly i věci, které se zpočátku zdály jako bláznivé.
 
Tisková zpráva
Foto: Boysplaynice
Interiér bytu zvítězil v kategorii Cena novinářů v soutěži Interiér roku 2019.


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2019

 
 
 
 
50.0840470
14.4535355
Špetka Asie na Žižkově

Špetka Asie na Žižkově
Praha - Žižkov

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz