Spielberk Office Centrum - kancelářská věž a hotel

Spielberk Office Centrum - kancelářská věž a hotel

(25. 10. 2010) Projekt: Ben Hoek a Václav Hlaváček, Studio Acht Architects, Rotterdam – Praha
Spielberk Office Centre je kancelářský komplex postavený a provozovaný Nizozemskou firmou CTP. Nachází se mezi řekou Svratkou a další obchodní a komerční zástavbou (Hornbach, M-Palác). Tvoří jej čtyři samostatné menší budovy (tzv. Villa) a tři větší propojené budovy (IQ building). Součástí centra jsou banky (Komerční, GE a ČSOB), restaurace, obchody a kavárna. Prostor mezi budovami vyplňují dvě jezera ve starém holandském stylu. První část byla uvedena do provozu v roce 2006.
Autory Spielberg Office Centra jsou Petr Hrůša, Petr Pelčák (spoluautoři: Tomáš Rusín, Ivan Wahla, Ben Hoek, ...více

Autor: Lidmila Burianová   |   Sekce: Administrativní budovy, Články, Hotely a další ubytovací zařízení, Rubriky, Stavby a projekty, Z domova   |   Počet komentářů: 0

 
 
 
 

Spielberk Office Centrum - kancelářská věž a hotel

Projekt: Ben Hoek a Václav Hlaváček, Studio Acht Architects, Rotterdam – Praha
Spielberk Office Centre je kancelářský komplex postavený a provozovaný Nizozemskou firmou CTP. Nachází se mezi řekou Svratkou a další obchodní a komerční zástavbou (Hornbach, M-Palác). Tvoří jej čtyři samostatné menší budovy (tzv. Villa) a tři větší propojené budovy (IQ building). Součástí centra jsou banky (Komerční, GE a ČSOB), restaurace, obchody a kavárna. Prostor mezi budovami vyplňují dvě jezera ve starém holandském stylu. První část byla uvedena do provozu v roce 2006.
Autory Spielberg Office Centra jsou Petr Hrůša, Petr Pelčák (spoluautoři: Tomáš Rusín, Ivan Wahla, Ben Hoek, Václav Hlaváček).Developer znovu začal s výstavbou nejvyšší budovy v Brně
Brno 24. října (ČTK) - Developer CTP Invest obnovil svoje plány výstavby administrativní budovy v areálu Spielberk Office Centre. Má být s 85 metry nejvyšší v Brně. Firma chce v areálu, kde nabízí kancelářské prostory, rozšířit svoje služby i o hotel a konferenční sály. Stavba již byla zahájena, její dokončení je plánováno na první polovinu roku 2012. ČTK to řekl Jiří Kostečka ze společnosti CTP Invest.

Výšková budova v areálu Spielberk Office Centre měla být původně dokončena už v roce 2008. Stavba však byla zastavena. Hlavní dominantou lokality poblíž centra města je stále šedesátimetrový M palác.

CTP Invest v areálu Spielberk Office Centre nabízí firmám kancelářské prostory od roku 2005. Firmě se daří i přesto, že je na trhu silná konkurence. "Co se týče kancelářských prostor je v Brně přebytek nabídky nad poptávkou," uvedl Kostečka.

Firma v první fázi výstavby kancelářských budov získala 20.000 metrů čtverečních kancelářské plochy. V následujících letech následovali další stavby, kterými ve druhé fázi přibylo dalších 40.000 metrů čtverečních.

"S příchodem ekonomické recese jsme se rozhodli nejdříve obsadit stávající prostory. Nyní jsme se dostali na devadesátiprocentní obsazenost, což je pro nás tím správným impulsem pro dokončení třetí fáze," uvedl Kostečka.

Tou je právě Office Tower. Budova má nabídnout administrativní zázemí jak pro nové investory, tak stávajícím klientům možnost růstu. Pronajímatelná plocha jednoho patra administrativní budovy je asi 830 metrů čtverečních.

Ve Spielberk Office Centre působí již dnes řada významných firem jako Lufthansa, Computer Press a další. Letos si prostory pronajaly i AVG Grisoft nebo společnost Miele. Ve Spielberk Office Centre nyní pracuje více než 3000 lidí.

Firma v Brně a okolí provozuje čtyři CTParky. Nedávno s městem Brnem podepsala smlouvu o prodeji posledních volných pozemků o rozloze 420.000 metrů čtverečních v průmyslové zóně Černovická terasa. Město tak získá 654 milionů korun. V průměru cena činí zhruba 1560 korun za metr čtvereční. Firma zde během příštích pěti let plánuje stavbu až 20 nových nemovitostí. Celkové náklady přesáhnou 120 milionů eur (téměř tři miliardy korun). Příjmy CTP Invest z nájmů v roce 2009 byly na úrovni 86 milionů eur (2,1 mld. korun). Letos se mají zvýšit na 96 milionů eur (2,4 mld. korun).


Doplněno Stavbaweb:


Spielberk Office Centrum - kancelářská věž a hotel
Součástí rozsáhlého komplexu kancelářských budov je i hotel (objekt A) a kancelářská věž (objekt B), která se stane nejvyšší budovou v Brně. Objekt A výšky 52,95 m je tvořen 18 podlažími, objekt B výšky 82,05 m je tvořen 25 podlažími. U obou objektů jsou tři podzemní podlaží, která budou sloužit jako garáže.
Posouzení projektového řešení obou staveb a zpracování nezávislého statického a dynamického výpočtu:
SHP
(Zdroj:
SHP)
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz