Spielberk Tower v Brně má jako první v kontinentální evropě ekologický certifikát BREEAM na úrovni Outstanding

Spielberk Tower v Brně má jako první v kontinentální evropě ekologický certifikát BREEAM na úrovni Outstanding

(22. 5. 2013) Administrativní budova Spielberk Tower v areálu Spielberk Office Centre developera CTP slaví další úspěch – jako první evropská budova mimo Velkou Británii se pyšní certifikátem BREEAM International 2009 Commercial: Offices s nejvyšším možným hodnocením Outstanding.

 
 
 
 

Spielberk Tower v Brně má jako první v kontinentální evropě ekologický certifikát BREEAM na úrovni Outstanding

Administrativní budova Spielberk Tower v areálu Spielberk Office Centre developera CTP slaví další úspěch – jako první evropská budova mimo Velkou Británii se pyšní certifikátem BREEAM International 2009 Commercial: Offices s nejvyšším možným hodnocením Outstanding.


Hodnocení BREEAM se zaměřuje na koncepční řešení celé budovy a jejího dopadu na životní prostředí. Mezi hodnotící kritéria patří nejen energetická náročnost budovy, ale i další méně obvyklá kritéria, jako např. maximalizace dostupnosti různými formami dopravy (v budově se nachází šatny se sprchami a speciální „parkovací“ místa pro cyklisty), použití recyklovaných a recyklovatelných materiálů (BREEAM hodnotí i míru možné recyklace budovy po její životnosti), výsadba původních druhů zeleně a mnoho dalších, která hodnotí i pracovní prostředí (např. instalace otevíracích oken, maximální využití přirozeného denního světla apod.).

„Na úspěch jsme samozřejmě náležitě hrdí, ale nesmíme zapomenout, že bylo možné jej realizovat pouze díky vynikající spolupráci architektů, projektantů a dalších odborníků, kteří mají v oblasti ekologicky šetrných budov dlouhodobé zkušenosti. I proto jsme mohli Spielberk Tower navrhnout a postavit tak, aby budova splňovala veškeré požadavky certifikace BREEAM na té nejvyšší úrovni,“ uvedl Stefan de Goeij, vedoucí oddělení správy nemovitostí společnosti CTP. Investor a developer projektu společnost CTP věří, že v následujících letech bude takových ekologických budov s vysokými standardy přibývat nejen v Brně, ale v celé České republice. 

Stavební práce na celém areálu Spielberk Office Centre byly zahájeny v červnu 2005. Projekt je složen z tzv. IQ budov a Villa budov, které jsou součástí již dokončené 1. a 2. fáze, a jsou obklopeny unikátními přírodními prvky, jako jsou jezera a zeleň. 3. fází projektu je stavba výškových budov Towers. V současné době je již dokončená vyšší kancelářská budova Tower B, která je právě nositelkou certifikátu BREEAM. Spielberk Tower B je v současnosti druhá nejvyšší budova v Brně. Se svými 85 metry nabízí z nejvyšších pater impozantní výhled na Brno a jeho okolí. V budově sídlí společnosti Honeywell a Home Credit. K dokončení celého areálu zbývá dostavět budovu Spielberk Tower A.

BREEAM
Building Research Establishment Environmental Assessment Method (BREEAM) nastavuje standard nejlepších postupů v oblasti navrhování budov s důrazem na trvalou udržitelnost. BREEAM se stal praktickým měřítkem k popisu vlivu budovy na životní prostředí. Hodnocení BREEAM používá uznávaná výkonnostní měřítka, která jsou stanovena podle zavedených kritérií.

www.ctp.eu
tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sustainability

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz