Jedna část objektu je dřevostavba, druhá je zděná. Na fasádách jsme použili místní kámen, předzvětralý titanzinek, modřínové dřevo a velkoformátové prosklení. Výstavní místnost s klubovnou vytváří prostorově propojený celek. Klubovna s kuchyňkou a hygienickým zázemím je rozšířena o vloženou dřevěnou galerii přístupnou mlynářskými schody, kde je dětský koutek.
Podlaha přízemí je z cementové stěrky, která se opakuje jako pohledová stěrka na štítové stěně, na stěnách schodiště a v zázemí. Podlaha ve výstavní místnosti má příběh. Před finalizací se rozlilo červené, a tak bylo rozhodnuto podlahu dobarvit dalšími rozlitými lahvemi. Stěrka má originální odstín Cabernet. Ostatní stěny a šikmé podhledy tvoří dřevěná podlahová prkna v přírodním odstínu. Ocelové svařované konstrukce mají černošedý nátěr. Mobiliář je vyroben místním truhlářem, dřevěné variabilní stoly z masivu doplňují lehké plastové židle. Uspořádání se mění podle společenských akcí.
Z původní hasičárny se zachovala plechová tabule s nápisem Hasičská zbrojnice, která je umístěna ve výstavní místnosti. Po dokončení nového centra se kulturní život v obci rozvinul. V hasičárně se koná řada společenských akcí – dámský klub, ochutnávky vín, turnaje ve společenských hrách, nedělní kavárna… Objekt se také využívá pro rodinné oslavy.
Autorská zpráva
Autoři: Létající inženýři – Jana Strachotová, Michal Mihalčík; spolupráce Petr Sukdolák, Pavla Čajanová, Ing. Petr Chochola
Náměstí je katastrofa - dříve v parku se stromy seděli lidé, dneska je tam žhavá pláň kam kdo němu tak…
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.