Společnost Schüco vydala druhou zprávu o udržitelnosti

Společnost Schüco vydala druhou zprávu o udržitelnosti

(5. 12. 2019) Firma tak prokazuje svůj ekonomický, environmentální a sociální závazek k větší ochraně klimatu a životního prostředí

   
 
 
 
 

Společnost Schüco vydala druhou zprávu o udržitelnosti

Schüco u svého produktového portfolia neustále usiluje o zvyšování energetické účinnosti
Energeticky úsporné okenní, dveřní a fasádní systémy zásadním způsobem přispívají k dosažení ambiciózních cílů v oblasti ochrany klimatu. Z tohoto důvodu společnost Schüco u svého produktového portfolia neustále usiluje o zvyšování energetické účinnosti a udržitelnosti a tím také k jeho šetrnosti vůči životnímu prostředí. Prostřednictvím již druhé zprávy o udržitelnosti, nyní za období 2017/2018, firma prokazuje svůj ekonomický, environmentální a sociální závazek k větší ochraně klimatu a životního prostředí. Tato zpráva, vytvořená na základě požadavků organizace Global Reporting Initiative (GRI), ilustruje zásadní význam udržitelnosti a transparentnosti pro firemní filozofii.

„Pro společnost Schüco udržitelnost nepředstavuje jen určitý trend, nýbrž jasný postoj. Považujeme se za průkopníky nejen v daném odvětví, ale také v přebírání odpovědnosti za podporu udržitelného myšlení ve stavebnictví jako takovém. Tento postoj tak pro nás neznamená pouze snahu o krátkodobý růst, ale myslíme tím i na příští generace,“ uvedl Andreas Engelhardt, Managing Partner společnosti Schüco International KG. Samotná firma již reaguje na zvyšující se nedostatek surovin, který má dopad zejména na stavebnictví. Díky stoprocentnímu přístupu k udržitelnosti Schüco jako dodavatel systémů promýšlí celý životní cyklus budovy: od plánování, výstavby a provozu až po demolici a recyklaci.

Certifikované produktové portfolio Schüco
Schüco je ve stavebnictví průkopníkem v oblasti vývoje certifikovaných produktů C2C (Cradle to Cradle) - suroviny mohou být po recyklaci znovu použity bez ztráty kvality. Schüco také nabízí řešení, která podporují certifikaci budov v souladu se standardy BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method), DGNB (Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen) a LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Společnost Schüco byla jedním z prvních subjektů ve stavebnictví, které získaly certifikaci organizace Aluminium Stewardship Initiative (ASI) za odpovědné využívání hliníku v rámci celého výrobního řetězce. Pro společnost je rovněž důležitá udržitelnost využití a výroby v segmentu PVC-U. Iniciativa pro zajištění udržitelnosti evropského odvětví PVC jí proto za toto úsilí udělila značku VinylPlus. Stále je však třeba podniknout další kroky – v budoucnu je totiž pro realizaci maximálního recyklačního potenciálu nutné uplatňovat řešení zohledňující celý výrobní řetězec.

Odpovědné využívání zdrojů
Jako subjekt vyvíjející a poskytující produkty, které závisejí na přírodních zdrojích, ovlivňuje Schüco prostřednictvím své obchodní činnosti společnost a životní prostředí. Produkty by měly nejen zapůsobit svou kvalitou a bezpečností, ale také musejí splňovat nároky společnosti a životního prostředí. Jako dodavatel systémů proto firma aktivně přispívá k vytvoření udržitelného dodavatelského řetězce, čímž pomáhá minimalizovat rizika a snižovat jakékoli negativní dopady. V zájmu snižování emisí CO2 společnost v ještě větší míře spoléhá na recyklaci a u surovin pro ni rovněž hrají klíčovou roli transparentnost původu. Společně s německou pobočkou Světového fondu na ochranu přírody vede Schüco kampaň za odpovědné využívání zdrojů ve stavebnictví a usiluje o stanovení vědecky podložených cílů v oblasti ochrany klimatu.
tisková zpráva Schüco

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

6. 8. 2020 16:56:21

Re: Nový koncertní sál v Ostravě

Byť to bude vypadat trochu přízemně, ale nemohu najít investiční náklady. Mělo by to být 2 mld. Kč. Jistě díky dobrému rattingu, jak nám sděluje primátor, si město může dovolit dost vysoké půjčky, zejména když uvážíme, že mezi investice s účastní rozpočtu města patří i parkovací plochy P+R, nový kampus-dílčí sportovně vzdělávací areál Ostravské Univerzity na Černé louce, stavba Černé kostky (technická knihovna) naproti Domu kultury v podzemními parkovišti a postupná modernizace tramvajových tratí v celém obvodu města s dodávkou nových švýcarských tramvajových souprav (jsou skvělé). Zatím jsem nečetl souhrnný investiční plán na příští roky s tím, jak se budou tyto úvěry splácet, a jak jsou plánovány příjmy města. Jak se s tímto neúplným výčtem (chybí několik miliardových akcí pro sport a další společenské účely, např. v Krásném Poli nebo v bývalém areálu Ostravské rafinérie u Fifejd) velkých akcí porovná pokus prosadit tragické prodloužení tramvajové trati od Slovanu kolem Duhy až ke Globusu a s tratí kolidující projektově rozpracovaný Severní spoj od D1 do Poruby. To nemá veřejnost tušení. A má ho Magistrát, tedy ambiciózní primátor? Není už postaveno nebo nachystáno dost památníků, které nám budou jeho "Macurovskou éru "vlády nad městem navždy připomínat? Musí to vše snad i dobré, co napáchal, zhatit jednou zbytečnou investicí i proti potřebám města a proti zásadnímu nesouhlasu dotčených městských obvodů v Porubě? I za cenu obrovského zadlužení města na roky dopředu? Doufám, že ho okolnosti včas zastaví, aby přestal vyhazovat peníze města na předem ztracenou a jasně hloupou akci, jako je tato tramvajová trať ke Globusu skrz plně urbanizované a přírodně skvěle stabilizované prostředí 3 městských obvodů! Jediným motivem k rozjetí této monstrakce v roce 2017 byl dnes již propadlý příslib 1,5 mld. Kč z evropských fondů. Dnes to hodlá primátor financovat jinak, ale možná sám neví, jak. Osobně si myslím, že ten záměr bude nakonec zrušen. Investovaných 30 až 40 milionů Kč do přípravy stavby město hravě odepíše. To jsou přece drobné proti již výše uvedeným stavbám.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz