Sportovní areál Baťov

Sportovní areál Baťov

(2. 5. 2012) Otrokovice (Zlínsko) 28. dubna (ČTK) - Nový Sportovní areál Baťov v Otrokovicích na Zlínsku se poprvé otevřel veřejnosti, prohlédly si jej tisícovky lidí. Sportoviště nabízí tři hrací plochy, zázemí pro sportovce a wellness centrum. Stavba přišla na téměř 80 milionů korun, z toho 52 milionů pokryla evropská dotace. Areál bude sloužit sportovním klubům, školám, ale především veřejnosti, řekl ČTK starosta Jaroslav Budek.

 
 
 
 

Sportovní areál Baťov

Otrokovice (Zlínsko) 28. dubna (ČTK) - Nový Sportovní areál Baťov v Otrokovicích na Zlínsku se poprvé otevřel veřejnosti, prohlédly si jej tisícovky lidí. Sportoviště nabízí tři hrací plochy, zázemí pro sportovce a wellness centrum. Stavba přišla na téměř 80 milionů korun, z toho 52 milionů pokryla evropská dotace. Areál bude sloužit sportovním klubům, školám, ale především veřejnosti, řekl ČTK starosta Jaroslav Budek.


Nový Sportovní areál ba'tov si prohlédly tisíce lidí

Vstup na venkovní plochy mají lidé zdarma, bez poplatku si mohou zapůjčit také balony nebo sítě pro sportovní hry. V areálu je hřiště s umělým povrchem, přírodní trávou a multifunkční hřiště pro různé druhy sportů. "Plánujeme vybudovat také Vital park s hřištěm na pétanque pro seniory, moderním dětským hřištěm, venkovními posilovacími stroji i prostory pro občerstvení," uvedl místostarosta Milan Plesar.

Slavnostní otevření provázel celodenní kulturní program pro všechny věkové skupiny, zejména pro děti. Prezentovaly se zde místní neziskové organizace, město připravilo také turnaj ve volejbale či nohejbale, utkali se i fotbaloví internacionálové s místními bývalými hráči. Lidé si mohli také prohlédnout celý areál včetně zázemí.

Nový areál vznikl na místě "starého hřiště", jak se sportoviště dříve nazývalo, odjakživa sloužilo kopané. Původní areál byl vybudován v 30. letech minulého století Baťovými závody. Moderní sportoviště se začalo stavět před rokem.
Stavba sportovně společenského areálu Baťov byla nejvýznamnější investicí otrokovické radnice v loňském roce, částečně se areál financoval ještě z letošního rozpočtu. Pro město byl loňský rok, co se investic týče, rekordní, do výstavby nových či rekonstrukce starších objektů na svém území investovalo téměř 139 milionů korun. Druhou nejvýznamnější investicí byla rekonstrukce velkého sálu Otrokovické besedy, která přišla na 40 milionů korun. V letošním roce město investice omezilo, v rozpočtu na ně vyčlenilo 56,3 milionu korun.Doplněno Stavbaweb:

Investor: Město Otrokovice
Projektant: B-projekting, s.r.o.
Zhotovitel: První otrokovická stavební, a.s., Pozemní stavitelství Zlín, a.s.


Veřejný sportovně společenský areál Otrokovice Baťov byl vybudován v areálu Starého hříště na Baťově. Největší otrokovická stavba občanské vybavenosti nabízí fotbalová hřiště s travnatým i umělým povrchem a multifunkční hřiště pro několik druhů sportu. K relaxaci a odpočinku pak bude sloužit patrový polyfunkční objekt s tribunami s kapacitou přibližně 300 míst. Ten bude moci využívat také veřejnost. Vybavení zařízení je na špičkové úrovni a zahrnuje například finskou saunu i infrasaunu, hydromasážní vany, solárium, masážní stoly, odpočívárnu, ale také menší bazének pro maminky s dětmi.

Projekt pamatuje i na potřeby osob se sníženou schopností pohybu a orientace, a proto je celý areál včetně polyfunkčního objektu řešen kompletně bezbariérově. V areálu je také dětské hřiště s atrakcemi i prostor pro odpočinek a relaxaci seniorů. Vzniklo zde také nové parkoviště pro 45 osobních vozidel, což výrazně zlepší stávající dopravní situaci v okolí sportoviště.(zdroj: Otrokovice.cz)zdroj vizualizace, foto: otrokovice.cz 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz