Sportovní areál Praha-Lysolaje

Sportovní areál Praha-Lysolaje

Štěpnice, Praha-Lysolaje

(16. 9. 2021) knesl kynčl architekti

   
 
 
 
 

Sportovní areál Praha-Lysolaje

Areál byl navržen na značně zanedbaných pozemcích nad zahrádkářskou kolonií Zavážky. Doplňuje sportovní vybavenost v této části města a zároveň naváže na plánovaný obytný soubor. Na vyčištěném a srovnaném terénu vzniklo fotbalové hřiště se zázemím, altán, pobytová loučka pro psy, parkoviště, příjezdová cesta a stezka pro pěší a cyklisty. Do budoucna se uvažuje ještě s vybudováním dopravního hřiště.

 
Jednopodlažní objekt zázemí sestává ze dvou provozů – větší část zaujímají šatny a hygienické zázemí pro sportovce, v menší části jsou umístěny občerstvení, toalety pro návštěvníky areálu a další zázemí. Obě části jsou sjednoceny pod společnou střechou, z větší části s vegetační úpravou, která svým přesahem vytváří krytý venkovní prostor s posezením. Zároveň jsou materiálově odlišeny a kombinují dřevěný obklad v klubových barvách zelené a bílé s tmavě šedou omítkou.
 
Autorská zpráva
Foto: Tomáš Rasl


Klient: Městská část Praha-Lysolaje
Autoři: Jiří Knesl, Jakub Kynčl, Jan Weiss; spolupráce Jan Rašík a Miroslav Revaj; Roman Seiter (stavebně konstrukční řešení); Libor Konečný (PBŘ); Michal Zahrádka (ZTI); Ondřej Zikán (VZT, ÚT); Tomáš Novotný (SIL); Václav Slíva/ATEH (osvětlení); David Bartůšek (DOP); Kateřina Cihlářová, Jiří Cihlář (dopravní hřiště); Rudolf Hlaváč a Viktor Stříž (rozpočet); Lucie Miovská/ARTMIO (krajinná architektura)
Dodavatelé: STRABAG; Gardenline
Plocha pozemku: 19 068 m2
Zastavěná plocha: 400 m2
Hrubá podlažní plocha: 262 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
50.1313458
14.3626593
Sportovní areál Praha-Lysolaje

Sportovní areál Praha-Lysolaje
Štěpnice
Praha-Lysolaje

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz